• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
TÖMER’DE MEZUNİYET COŞKUSU

TÖMER’DE MEZUNİYET COŞKUSU

Yozgat Bozok Üniversitesi her alanda olduğu gibi uluslararası öğrencilerini de güçlü bir şekilde geleceğe hazırlama noktasında da önemli bir mesafe kat ettiğini belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ; “Mezun olan öğrenciler, memleketlerinde, ülkelerinde branşlarınız itibariyle çok güzel katkılar sunacaksınız. Mühendis olarak, sağlıkçı olarak, ziraatçi olarak, temel bilimci olarak oralarda memleketlerinizi imar edeceksiniz, büyüteceksiniz, güçlendireceksiniz. Ama diğer taraftan da  bizleri temsil edeceksiniz, Türkiye’yi temsil edeceksiniz” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÖMER) mezuniyet töreni düzenlendi.

Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülkadir Dündar ve TÖMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Volkan Demirel, Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Program TÖMER’de öğrenciler adına eğitimi birincilikle tamamlayan Muhammed Abdi Adem’in konuşması ile başladı. Adem yaptığı konuşmada Yozgat Bozok Üniversitesi çatısı altında Türkçe eğitimi aldıklarını ve hocaların gösterdikleri ilgiden ve alakadan dolayı çok memnun kaldıklarını ifade ederek, emeği geçen tüm hocalara ve yöneticilere teşekkür etti.

TÖMER mezunlarının belge töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, başta TÖMER’in yöneticileri olmak üzere, güzel Türkçemizin öğretilmesi noktasında emeği geçen tüm hocalara teşekkür ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Yozgat Bozok Üniversitesi her alanda olduğu gibi uluslararası öğrencilerini de güçlü bir şekilde geleceğe hazırlama noktasında da önemli bir mesafe kat etmiştir. Sizler bundan sonra hangi alanı tercih ederseniz edin, aldığınız bu eğitimin büyük faydasını göreceksiniz. Yozgat’ta çok iyi ağırlandığınızı düşünüyorum. Sizlere öğrenciden öte, bir kardeş gibi, bir ağabey gibi yaklaşıp, sizleri hem bu şehre alıştırmayı, hem bu şehri benimsetmeyi sağlarken aynı zamanda yarın gittiğiniz yerlerde, memleketlerinizde, ülkelerinizde branşlarınız itibariyle çok güzel katkılar sunacaksınız. Mühendis olarak, sağlıkçı olarak, ziraatçi olarak, temel bilimci olarak oralarda memleketlerinizi imar edeceksiniz, büyüteceksiniz, güçlendireceksiniz. Ama diğer taraftan da  bizleri temsil edeceksiniz, Türkiye’yi temsil edeceksiniz.”

“Yozgat sizin ikinci memleketiniz. Dolayısıyla hayatınız boyunca Yozgat’ı hiç unutmayacaksınız inşallah. İnşallah lisansı bitirdikten sonra lisansüstü, yüksek lisans, doktora eğitimlerinizi de Yozgat’ta tamamlayacaksınız. Dolayısıyla sizler biz, bizler siz olacağız. Yani ülkeleriniz hangi ülkelerse Türkiye-Somali, Türkiye-Mali, Türkiye-Azerbaycan dolayısıyla birbirleriyle hep kardeş ülkeler olacaklar inşallah. Zaten öyleler. Temennimiz sizleri çok iyi şekilde yetiştirmek. TÖMER eğitimlerinizde de gördük ki gerçekten  eğitim-öğretim süreçlerini en titiz şekilde yürütmüşüz. C1 düzeyinde Türkçe’yi anlayan, okuyan, yazan bir konuma gelmişiz bu çok ama çok güzel. 18 Ekim itibariyle Üniversitemizde eğitim-öğretim başlıyor. Dolayısıyla biz Türkçe’mizi öğreteceğiz sizlere. Sizler bizleri daha iyi tanıyacaksınız. Sizlere Yozgat Bozok Üniversitesi’ni tercih ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Sağolun var olun.”

Rektör Karadağ, Üniversiteye gelecek uluslararası öğrenciler hakkında da bilgiler vererek, “Azerbaycan’dan 300 tane öğrencimiz geliyor. Bugün itibariyle yola çıktılar. Otobüslerle gelmeye başladılar. Bir çok alanda uluslararası öğrencilerimiz aramıza katılacak. Burada bizim öğrencilerimizle birlikte, çok kültürlü, sevgi ve kardeşlik çatısı altında eğitim-öğretim süreçlerini yönetmiş olacağız.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM