• DOLAR
  13,4748
  %0,02
 • EURO
  15,2886
  %0,11
 • ALTIN
  796,30
  %0,35
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
Trafiğe dikkat çekildi

Trafiğe dikkat çekildi

Boğazlıyan’da geçen yıl meydana gelen 110 trafik kazasında 2 kişi öldü, 43 kişi yaralandı. Bu yılın ilk 4 ayında ise 29 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 34 kişi yaralandı.

Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası Boğazlıyan’da çeşitli etkinlikle kutlanıyor.

Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası kutlamaları kapsamında Boğazlıyan Fatih İlkokulu’nda trafik polisleri, jandarma trafik, öğrenciler ve protokol üyelerinin katılımı ile program düzenlendi.

Programa Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Beyaz, Milli Eğitim Müdür vekili Nazan Tok, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, Fatih İlkokulu Müdürü İdris Gültekin, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Davut Sinanoğlu, tüm insanları yakından etkileyen ve derin izler bırakan trafik terörüne dur demek için küçük yaştan itibaren çocukların eğitilmesi gerektiğini vurgulayarak, huzurlu ve güvenli bir trafik ortamı yaşatmak için trafik kurallarına uyan bir toplum olması gerektiğini dile getirdi.

Trafiğin sadece denetim değil, aynı zamanda eğitimle anlam kazanmakta olduğunun altını çizen Kaymakam Sinanoğlu, “Temelleri sağlam bir trafik bilinci oluşturabilmek için paydaş kurumlar ile çalışmalar sürdürülmektedir. Meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi ve trafik kazalarından kaynaklanan ölüm ve yaralanmaların azaltılması amacıyla çalışmalar yürütülmektedir. Trafik sadece kurallar ile düzenlenmiş bir konu değildir. Trafik aynı zamanda toplumsal huzurun insanların bir birine duyduğu saygının ve nezaketin bir parçasıdır” dedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser İsa Koçer ise, trafikte riskler ve kurallar konusuna değinerek, özellikle sürücülerin cezalandırılarak değil, isteyerek kurallara uyma düzeyinin artırılmasının planlandığını söyledi.

“Son yıllarda sanayileşme ve şehirleşme, motorlu araç ve genç sürücü sayısındaki önemli oranda artışlar sonucunda, trafik kazaları ülkemiz gündeminin ilk sıralarında yerini almıştır” diyen Koçer,”Meydana gelen trafik kazalarında birçok insanımız ölmekte, yaralanmakta ve sakat kalmaktadır. Maddi hasarlar sebebiyle ülke ekonomisi her yıl 7 milyar dolar zarar görmektedir ki kazaların % 98’inin yol kullanıcılarından kaynaklandığı ‘düşünülürse insanlarımızın daha dikkatli araç kullanmaları ve yol kullanıcılarının daha çok bilinçlenmesi ile belirtmiş olduğumuz 7 milyar dolarlık sosyo-ekonomik maliyetin azaltılması sağlanabilecektir” ifadelerini kullandı.

-“BOĞAZLIYAN’DAKİ KAZALAR”-

Koçer, şunları aktardı.

“Boğazlıyan’da Polis sorumluluk alanı içerisine indirgersek; 2017 yılında 39 maddi hasarlı kaza, 80 yaralamalı kaza ve 2 ölümlü kaza meydana gelmiş, bu kazalarda toplam 43 kişi yaralanmış, 2 kişi hayatını kaybetmiştir. Bu yılın ilk 4 aya bakıldığında ise 9 maddi hasarlı, 20 yaralamalı kaza meydana gelmiş, bu kazalarda 34 kişi yaralanmıştır.

Trafik kazalarının önlenmesiyle, başta insanlarımızın hayat hakkının korunmasına; rahat, huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerinin sağlanmasına, ekonomik kayıplarımızın önlenmesine yönelik daha etkin tedbir ve faaliyetlerin uygulanması gerekliliğini ortaya çıkartmıştır.

Karayolu Trafik Haftası süresince yol kullanıcılarını bilgilendirmek, gerek şehir içi gerek şehir dışı yollarda trafik düzeni ve akışkanlığını sağlamak, güvenli bir trafik ortamı sağlayarak, trafik kazalarını önlemek ve sonucundaki ölüm-yaralanma ve maddi kayıpları azaltmak öncelikli hedeflerimizdir.”

Konuşmaların ardından temsili trafik kazasında yaralanan vatandaşa sağlık ekipleri ve Boğazlıyan Belediyesi Kurtarma ekibince araçta sıkışan vatandaşa müdahale edildi.

Minik öğrenciler ise ellerinde “Çocuklar Melektir, Meleklerimiz Koruyalım” ve trafik işaretleri ile trafik konusuna dikkat çektiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM