• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TRAFİĞE DİKKAT ÇEKTİLER

TRAFİĞE DİKKAT ÇEKTİLER

İlçemizde trafik güvenliğine yönelik duyarlılığının artırılması, trafik kazalarının azaltılması ve trafik sorununa dikkat çekilmesi amacıyla bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi. Kaymakam Aydın; Trafik bilincinin oluşturulması ve trafikteki kuralların hayati önem taşıdığını belirterek; “Trafik kazalarında maddi ve manevi kayıplar yaşanıyor. Son yıllarda trafik kazalarının önlenmesi konusunda alınan mesafe ve trafik kazalarından dolayı meydana gelen ölümler yıllar itibariyle önemli düşüşler göstermiş olsa da trafik halen önemli kayıplar verdiğimiz bir alan olma özelliğini devam ettiriyor” dedi.

Boğazlıyan’da trafik güvenliğine yönelik duyarlılığının artırılması, trafik kazalarının azaltılması ve trafik sorununa dikkat çekilmesi amacıyla bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi.

Boğazlıyan Fatih İlkokulu tarafından Trafik Eğitim Parkında düzenlenen törene Kaymakam Recep Aydın, İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, İlçe Jandarma Komutanlığı Ekipleri, Karayolları Şube Müdürlüğü Ekipleri, Boğazlıyan Belediyesi Ekipleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Aydın, “Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların eğitimindeki önemi vurgulamak, çeşitli kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını arttırmak amacıyla, her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bu günü takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olarak değerlendirilmektedir” dedi.

Kaymakam Aydın, “İlçemizde trafik güvenliğine yönelik duyarlılığının artırılması, trafik kazalarının azaltılması ve trafik sorununa dikkat çekilmesi amacıyla etkinlikler yapılmıştır. Trafik bilincinin oluşturulması ve trafikteki kurallar hayati önem taşıyor. Trafik kazalarında maddi ve manevi kayıplar yaşanıyor. Son yıllarda trafik kazalarının önlenmesi konusunda alınan mesafe ve trafik kazalarından dolayı meydana gelen ölümler yıllar itibariyle önemli düşüşler göstermiş olsa da trafik halen önemli kayıplar verdiğimiz bir alan olma özelliğini devam ettiriyor” açıklamasında bulundu.

Programda; Fatih İlkokulu öğrencileri hazırladıkları trafik temalı gösteri, defile ve pankartlarla göz doldurup büyük ilgi topladı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Karayolları Bölge Şefliği Boğazlıyan Belediye Başkanlığı ve Fatih İlkokulunun açmış olduğu stantlarda davetlilere ve vatandaşlara trafik güvenliği ile ilgili bilgilendirme çalışmalar gerçekleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM