• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TRAFİK KURALLARINA LÜTFEN UYALIM!

TRAFİK KURALLARINA LÜTFEN UYALIM!

Trafik Kurallarına Uymanın Önemi Vurgulandı.

“Yozgat’ta Tedbirler Sürüyor”

Yozgat il genelinde trafik kazalarının en çok can yakan konulardan biri olduğu göz önünde bulundurularak, emniyet ve jandarma güçleri tarafından alınan tedbirler kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, trafik kazalarının önlenmesi için alınan tedbirler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Vali Mehmet Ali Özkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, trafik kazalarının Yozgat ilinde ciddi bir sorun olduğuna dikkat çekerek, emniyet ve jandarma güçlerinin trafik kazalarını engellemek için yoğun çaba sarf ettiğini belirtti. Aşırı hız, alkollü araç kullanımı, telefon gibi cihazların sürüş sırasında kullanılması, kırmızı ışık ihlali gibi trafik kurallarına uyulmamasının kazalara sebebiyet verdiğini vurgulayan Vali Özkan, şu önemli mesajları verdi:

“Çok basit önlemlerle trafik kazalarının olumsuz etkilerinden korunabiliriz. Yaralanmaları ve ölümleri azaltmak için mutlaka emniyet kemerlerimizi takalım ve diğer koruyucu ekipmanları kullanalım. Emniyet güçlerimizin çabalarına destek olmak, hepimizin sorumluluğundadır. Unutmayalım ki trafik kurallarına uymak hayat kurtarır.”

Trafik güvenliği konusunda vatandaşların daha duyarlı olmalarının gerekliliğine vurgu yapan Vali Özkan, trafik kurallarına uymayan sürücülerin hem kendi hayatlarını hem de diğer insanların hayatlarını tehlikeye attığını ifade etti. Yozgat’ta trafik kazalarını azaltmak için alınan tedbirlerin sürdürüleceğini ve trafik güvenliğinin artırılması için çalışmalara devam edileceğini belirtti.

Yozgat il genelinde trafik güvenliğini artırmak ve trafik kazalarını önlemek amacıyla başlatılan çalışmalar, toplumsal bilincin oluşturulması ve trafik kurallarına uyma konusunda vatandaşların duyarlılığının artırılmasıyla destekleniyor.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri, trafik güvenliği denetimlerini sıklaştırarak, aşırı hız, alkollü araç kullanımı, cep telefonu ile konuşma ve mesajlaşma gibi trafik kurallarını ihlal eden sürücülere cezai işlem uyguluyor. Trafik polisleri ve jandarma ekipleri, özellikle tehlikeli bölgelerde ve yoğun trafikte daha fazla denetim yaparak, trafik kurallarına uymayan sürücülere gereken uyarıları yapıyor.

Trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliği konusundaki farkındalığın artırılması için herkesin sorumluluk taşıdığı unutulmaması istendi, Trafik kurallarına uymak, sadece kendi hayatımızı değil, aynı zamanda diğer insanların hayatlarını da koruma altına almamızı sağladığına dikkat çekildi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM