• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
TRAFİK YOĞUNLUĞUNA DİKKAT!

TRAFİK YOĞUNLUĞUNA DİKKAT!

Koronavirüsle mücadelede normalleşmelerin başladığı bugünlerde trafik yoğunluğuna dikkat çekilerek,  şoförleri dikkatli olmaları istendi. Bugünlerde hem şehir içi hem de şehirlerarası yollarda trafiğin beklenenden daha yoğun olduğu uyarısı yapıldı.

Sorgun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan, koronavirüsle mücadelede normalleşmelerin başladığı bugünlerde trafik yoğunluğuna dikkat çekerek  şoförleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Başkan Kaplan, normalleşmelerin başladığı bugünlerde hem şehir içi hem de şehirlerarası yollarda trafiğin beklenenden daha yoğun olduğunu söyledi.

Trafik yoğunluğu nedeniyle şoförlere uykusuz yola çıkmamaları ve daha dikkatli araç sürmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Kaplan, “Trafik yoğunluğunun fazla olması ister istemez trafik kazalarının da artmasına neden olacaktır. Oluşan trafik kazaları nedeniyle üzücü görüntüleri son günlerde daha sık görmeye başladık.

Sürücülerimiz bu konuda çok daha dikkatli olsunlar. Yorgun, uykusuz bir şekilde araç kullanmasınlar. Emniyet kemerlerini mutlaka taksınlar ve hız limitlerine uysunlar. Araç kullanacak olan sürücülerimiz mutlaka 3-4 saat araç kullandıktan sonra en az yarım saat mola versinler. Özellikle gece seyahat eden sürücülerimizin dikkati belirli bir sürenin sonunda dağılır, karar verme ve uygulama refleksleri zayıflar. Bu nedenle sürücü yorulduğunda ve uykusu geldiğinde mutlaka mola vererek dinlenmeli. Sürücülerimizin bu tür durumlarda yavaş seyretmesi, ani frenden kaçınması olası bir kazanın önüne geçmede etkili olacaktır. Sürücülerimizin ihmalkar olmamasını istiyoruz. Alınacak ve uygulanacak her türlü tedbir sevdiklerinizin üzülmesini önleyecektir. Yozgat bölgemizde önemli geçiş noktaları arasında bulunuyor” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM