• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
“TRAFİKTE YAŞAYALIM YAŞATALIM”

“TRAFİKTE YAŞAYALIM YAŞATALIM”

İlçemizde Şeker Pancarı hasatı ve kampanyasının başlamasıyla Boğazlıyan Karayolu’nda şeker pancarı taşıyan traktör, kamyon, kamyonet, tır ve tarım makinelerinde artış yaşandığı bildirildi.

İlçe Emniyet Müdürü Güneş; kamyon şoförlerinin katılımı ile düzenlenen toplantıda; araç sürücülerinin uyması gereken en önemli 5 altın kuralın branda çekilmesi, fazla tonaj, hız sınırı, yorgun araç kullanmama ve trafik ışıkları ile emniyet kemeri takılmasının önemine işaret etti. “Sadece polisiye tedbir ile değil, hep beraber bir şeyler yapılması gerekir. Trafik Güvenliği bizim çocuklarımız, sevdiklerimiz, ailemiz ve Boğazlıyan halkı için alınması gerekir” dedi.

Her yıl birçok insanın hayatını kaybettiği, engelli kaldığı ve ekonomik zarar gördüğü Trafik Kazaları konusunda duyarlılığı arttırmak, kamyon sürücülerini bilgilendirmek, yaptırımlar hakkında bilgi vermek ve Trafik Güvenliğine dikkat çekmek amacıyla Boğazlıyan Kaymakamlığının koordinesinde S.S. Boğazlıyan Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kılıçaslan’ın destekleri ile İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından (70) civarında Kamyon sürücüsü, kooperatif çalışanı ve yöneticilerine “Trafikte Yaşayalım Yaşatalım” eğitim verildi.

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürü Volkan Güneş, sayın ilçe Kaymakamının koordinesinde Boğazlıyan’ın güvenli ve huzurlu bir ilçe olması için zaman mefhumu gözetmeksizin tüm kurumlar ile ortaklaşa çalışma yaptıklarını söyledi.

Sadece polisiye tedbir ile değil, hep beraber bir şeyler yapılması gerektiğini aktaran Güneş, Trafik Güvenliği’nin bizim çocuklarımız, sevdiklerimiz, ailemiz ve Boğazlıyan halkı için alınması gerektiğini belirterek, “Geçmiş yıllara ait şeker pancarı kamyon kaza resimleri, kamyon kazalarında vefat eden çocuk, şoför ve vatandaş haberleri” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Araç sürücülerinin uyması gereken en önemli 5 altın kural hakkında açıklamalarda bulunan Emniyet Müdürü Volkan Güneş, branda çekilmesi, fazla tonaj, hız sınırı, yorgun araç kullanmama ve trafik ışıkları ile emniyet kemeri takılmasının önemine işaret etti.

Daha sonra katılımcılara Jandarma Komutanlığı ve Trafik Denetleme görevlileri trafik hakkında bilgiler aktardı.

“KILIÇASLAN; TEŞEKKÜR ETTİ”

S.S. Boğazlıyan Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kılıçaslan ise, İlçe Emniyet Müdürü Güneş ve ekibi ile Jandarma Komutanlığına teşekkürlerini iletti. “Her daim devletimizin yanındayız, bizlerin iyiliği için çalışan değerli güvenlik kuvvetlerine teşekkür ediyoruz, Yürütülecek çalışmalara bizlerde destek vereceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM