• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,0407
  %0,23
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
Tügva projeleri değerlendirdi

Tügva projeleri değerlendirdi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat İl Temsilcisi Muhammed Recayi Büyüksoy, TÜGVA’nın, geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan bir gençlik için çalıştığını belirterek, Yozgat’ta farklı etkinliklerle farkındalık oluşturduklarını söyledi.

TÜGVA Yozgat İl Temsilcisi Muhammed Recayi Büyüksoy, bugüne kadar yapılan projeleri değerlendirerek, bundan sonra yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

TÜGVA’nın büyük bir gençlik hareketi olduğunun altını çizen Büyüksoy, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, merhametli, başarılı ve sorumluluk sahibi gençlerin, yeni nesil projeler hazırlarken kendilerini geliştirdikleri bir vakıf kültürüne sahip olduklarına değindi.

Yozgat’ta hazırladıkları ve uygulamaya koydukları projelerle farkındalık oluşturduklarına vurgu yapan Büyüksoy, 2018 yılı başından itibaren bir çok faaliyet gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Büyüksoy, “Ortaokullarda ‘Çizimlerle Kırk Hadis’ yarışmamızı gerçekleştirdik. Kitap kurdu sınavımızı tamamladık. Okuruz biz projesi kapsamında Spor Vadisi’nde kitap okuma etkinliği düzenledik. Yaban hayatına destek amacıyla doğaya yem bıraktık. TÜGVA etkinlikleri gençlerimiz için artık güvenilir, eğlenceli ve eğitici birer marka haline geldi. Bu imkanlardan daha çok gencin faydalanmasını arzuluyoruz” dedi.

Üniversite öğrencileri için ise yıl içerisinde düzenledikleri gezilerde gençlerin coşkusundan mutluluk duyduklarını belirten Büyüksoy, proje atölyeleri ile gençlerin bilimsel etkinliklerine de destek olacaklarını aktardı.

Büyüksoy, gündeme ilişkin konularda da TÜGVA’nın görüşlerini dile getirdiklerini kaydetti.

Büyüksoy, “Adalet, ahlak, birlik, iyilik ve özgürlük değerlerini benimsemiş gönüllü gençleri ile daha iyi bir dünya hayaliyle çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürmektir. Vakfımızın faaliyet alanları genellikle her kesime hitap edecek şekilde düzenlenmiştir.

Ortaokul koordinatörlük vasıtasıyla ortaokul öğrencilerinden tutunda üniversite öğrencileri, bayan kardeşlerimize hemen hemen bütün kesimlere hitap etmektedir. Bu çalışmalar içinde birçok kapsamlı etkinliği bulunduruyor. Öğrencilere, seminerlerden, konferanslara, toplu gezilere kadar birçok etkinlik yapıyoruz.

Bu etkinlikle gençleri geleceğe hazırlıyor. Geleceğe hazırladığımız gençleri de erdemli bir birey olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız faaliyetlerle de vakfımızın bu konuda ne kadar önemli bir yol kaydettiğinin göstergesidir. Bizler ülkesini, vatanını seven ahlaklı bireyler yetiştirip, toplum düzenini oluşturma adına verdiğimiz mücadeleyi her zaman devam ettireceğiz” diye konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM