• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
Tüm Yozgat Sahip Çıktı

Tüm Yozgat Sahip Çıktı

Bozdağ “Cumhurbaşkanımızın savunmasından dolayı kendimi tutamadın”

“BOĞAZLIYAN TAM KADRO ANKARA’DA”

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç, Yenipazar Belediye Başkanı Cem Eser, Ovakent Belediye Başkanı Menderes Öztürk, Sırçalı Belediye Başkanı Tamer Gümüş ve Yamaçlı Belediye Başkanı Turan Demirbaş, TBMM’de Ana­ya­sa Ko­mis­yo­nu  Baş­ka­nı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’ı ziyaret etti.

Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısındaki sözleri ile ilgili olarak ”Cumhurbaşkanımız konuşurken kendimi tutamadım. Cumhurbaşkanımızın bizi savunmasından sahiplenmesinden dolayı kendimi tutamadım” dedi

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse başta olmak üzere Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan , Ak Parti ilçe başkanları ve belediye başkanları TBMM‘de Bekir Bozdağ’ı ziyaret etti.

“Tüm Yozgat sahip çıktı”

Bozdağ, ziyarette yaptığı konuşmada “Bizi bilen biliyor, en iyi de Yozgatlılar biliyor. Ancak bize hakaret ve iftira edenlere söyleyecek birşey yok. Milletimiz bizi biliyor, biz de kendimizi biliyoruz. Hemşehrilerimin ve partimin duruşu beni daha çok ilgilendirdi. Bütün Yozgat sadece Ak Parti teşkilatları da değil bize sahip çıktı. Ak Partili olsun olmasın bütün Yozgatlı hemşehrilerim sahip çıktı, tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Partime teşekkür ediyorum, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere parti sözcümüz, partimiz bize sahip çıktı hepsine teşekkür ediyorum. Aziz milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. Haksızlığa hep birlikte cevap verdiler” dedi.

“Gerekçesi felaketti”

Bozdağ, “Andımız kararının gerekçesini okudum. Gerekçesi felaketti. Yargı resmen idarenin yerine geçiyor. Benim yaptığım mahkemenin kararını ve gerekçesini eleştirdim. Bir hukuksal değerlendirme yaptım. Bunun üzerine linç kampanyası başlatıldı. Çok ciddi tehditler yapıldı. Bütün terör örgütleri beni tehdit eder. Milletin ve devletin hukukunu koruduğunuz için tehdit ederler. Ben hiçbir zaman etnik kimlik üzerinden siyaset yapmadım. Cenabı Allah bizi Yozgatta çiftçi bir anne babanın evladı olarak yarattı. Kimsenin doğacağı yeri, anne ve babasını seçme hakkı var mı? Bizi Türkiye’de Türk milletinin ferdi olarak yarattığı için şükrettim” dedi

Bozdağ “Türkiye’nin birliğinin beraberliğinin ve kardeşliğinin çimentosu Ak Partidir. Cumhurbaşkanımız konuşurken kendimi tutamadım. Cumhurbaşkanımızın bizi savunmasından ve sahiplenmesinden dolayı kendimi tutamadım. Böyle bir lidere yol arkadaşı olmayı herkese nasip etmez Bugüne kadar pek çok iş yaptık. Benim aldığım en büyük şeref madalyası Salı günü grup toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsıma yönelik sözleridir” şeklinde konuştu.

“Arkasındayız”

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, “Sizlerin sadakatli ve liderine bağlı haliniz bizlere örnek oldu. Danıştay kararı sonrasında yapılan açıklamanız sonrası size yönelik tepkiler bizleri üzdü. Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere sahip çıkması bizlerinde gözlerini yaşarttı. Geçmişte yanınızdaydık, bundan sonra da yanınızdayız” dedi

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Sayın Bakanımıza yönelik hakaretamiz saldırıları kabul etmemiz mümkün değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın sözleri hepimizin yüreğine su serpti. Yol arkadaşına sahip çıktığı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM