• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,33
 • ALTIN
  %-0,82
 • BIST
  %0,69
TURKCELL’DEN YOZGAT ŞEHİR HASTANESİ’NE YERLİ VE MİLLİ ALTYAPI DESTEĞİ

TURKCELL’DEN YOZGAT ŞEHİR HASTANESİ’NE YERLİ VE MİLLİ ALTYAPI DESTEĞİ

Dijital operatör Turkcell, Türkiye’nin sağlık alanında dönüşümüne öncülük etmeye devam ediyor. Turkcell teknolojisiyle donatılan Yozgat, Adana, Elazığ, Eskişehir ve son olarak Bursa şehir hastanesinde Turkcell Hastane Bilgi Yönetimi Sistemi (HBYS) kullanılıyor. Bu sayede hastane içindeki işlemler dijitalleşirken bugüne kadar Turkcell’in altyapısını kurduğu şehir hastanelerinde, 10 milyondan fazla hasta müracaatına ait işlem dijital olarak gerçekleştirildi. Böylece hastalara uçtan uca dijital hastane deneyimi yaşatıldı.

Türkiye’nin sağlıkta dönüşümüne öncülük eden Turkcell, kamu-özel sektör işbirliğiyle projelendirilen dijital hastaneleri Türkiye’nin hizmetine sunmaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk dijital hastanesi Yozgat’ın ardından Adana, Elazığ, Eskişehir ve son olarak da Bursa Şehir Hastaneleri’nin iletişim ve bilişim altyapıları Turkcell tarafından son teknolojiyle donatıldı. Böylece dünyanın en saygın dijital hastaneleri ile aynı seviyede hizmet veren dijital altyapı ve uygulamalar Türkiye genelinde Yozgat ile birlikte beş şehir hastanesinde kullanılmaya başlandı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi:

“Turkcell olarak kurulduğumuz günden bu yana odağımız hep ülkemiz oldu. Türkiye’nin Turkcell’i olarak insanımıza ve ülkemize değer katan en önemli projelerden biri olan şehir hastanelerinde de teknolojimizle katkı sağlıyoruz. Son olarak geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığımız Bursa Şehir Hastanesi’nin de yerli ve milli HBYS uygulamasını kurmanın gururunu yaşadık. Bununla birlikte dijitalleştirdiğimiz hastanelerde bugüne kadar 10 milyondan fazla hastanın müracaatına ait tüm işlemler dijital olarak gerçekleştirildi. Hastanelerin dijitalleşmesini sağlayan Hastane Bilgi Yönetim Sistemimizi kendi yazılım ekibimizin katkılarıyla tüm hastanelere Turkcell güvencesiyle sunabilir durumdayız. Alanında uzman Rönesans Holding ve Akfen Holding ile gerçekleştirdiğimiz bu başarılı çalışmaları ülkemizin diğer şehir hastanelerinde de sürdürmeyi planlıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM