• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
TÜRKİYE İLKLERLE TANIŞTI

TÜRKİYE İLKLERLE TANIŞTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Yozgat-Sivas üzerinden Doğu’ya, Çorum üzerinden Orta Karadeniz’e, Kayseri üzerinden Doğu Akdeniz ve Güneydoğu’ya uzanan yolların kavşak noktasındaki Ankara-Kırıkkale Yolu üzerinde 30 bin metrekare alan üzerine kurulan yeni şeflik ile karayolları çok daha etkin bir hizmet verecek” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Kırıkkale Yolu üzerinde 30 bin metrekare alan üzerine kurulan yeni şeflik ile karayollarının Kırıkkale ve civarına çok daha etkin bir hizmet vereceğini belirterek, “Soğuk havanın etkilerini yoğun şekilde hissetmeye başladığımız bu kış gününde açtığımız yeni tesisimiz, özellikle karla mücadele kapsamında çok daha etkin faaliyetler yürütebilecek” dedi.

Karla mücadelenin 11 bin adet makine ve 13 bin personelle yürütüldüğünü belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırıkkale 44. Şube Şefliğinin açılış törenine katıldı. 19 yıl önce Türkiye’de başlayan “Yeni Ulaşım ve İletişim Çağı’nın” daha da hızlanarak gelişim ve dönüşüm süreciyle devam ettiğini aktaran Karaismailoğlu, “Bu da ulaşım ve haberleşme alanlarında bütünsel kalkınma odaklı mobilite, dijitalleşme ve lojistik dinamikleriyle şekillenen ve dünyayı coğrafyamıza entegre etmeyi hedefleyen iddialı bir sürece işaret ediyor. Şimdiye kadar yaşandığı gibi bundan sonra da ulaşım ve haberleşme sektörleri, başta ekonomi olmak üzere her alandaki gelişmenin ana lokomotifleri olarak Türkiye’nin geleceği için önemli roller üstleneceği anlamına gelmektedir” açıklamasında bulundu.

“Bu hedefler doğrultusunda Cumhurbaşkanımızın, ‘Yol Medeniyettir’ diyerek bizlere açtığı müreffeh yolda, vatanımıza ve milletimize kar kış demeden hizmet vermeye devam edeceğiz” diyen Karaismailoğlu, “Ülkemizin ulaşım, iletişim ve altyapısından sorumlu Bakanlık olarak çalışmalarımızda, ülkemizi yarınlara taşıyacak büyük projeleri hayata geçiriyor ve yurdumuzun geleceğine ışık tutmak üzere çalışıyoruz. Bakanlığımızca eskimiş, bozuk yollar kısa bir sürede çağın ihtiyacına uygun olarak çift şeritli yollara dönüştü. Eski ekipmanlar yerine son derece teknolojik araçları bünyemize kattık. Birileri gibi şikayet etmedik, hep çalıştık. 19 yılda Türkiye’nin ulaşım ve iletişim altyapısına Bakanlığımızca yaklaşık 1 trilyon 145 milyar lira yatırım yaptık. Bunun 698 milyarını karayollarına harcadık” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin her ilini bölünmüş yollarla birbirine bağladıklarını aktaran  Karaismailoğlu, Türkiye’yi ilklerle tanıştırdıklarını ve 2003 yılından bugüne eser ve hizmet öncelikli olan yaklaşım neticesinde Türkiye’ye birçok eser kazandırdıklarını söyledi.

Karlı ve buzlu yolları kullanan vatandaşlara düşen sorumluluklar olduğuna da dikkat çeken Karaismailoğlu, “Öncelikle tüm vatandaşlarımızdan kar ve tipinin yoğun olduğu anlarda; eğer elzem bir durum yoksa hem kendilerinin hem de karayolu ekiplerinin can güvenliği açısından seyahatte ısrarcı olmamalarını rica ediyorum. Bu karlı ve soğuk havalarda seyahat etmek durumunda kalan sürücülerimizin ise yola çıkmadan önce muhakkak seyahat güzergahı hakkında bilgi edinmelerini tavsiye ediyorum. Karla mücadele çalışmaları sırasında kapatılan yollara kesinlikle girmesinler. Kullandıkları araçları kış şartlarına hazırlasınlar. Varsa kış lastiklerini taktırsınlar, araçlarında kar zinciri bulundursunlar.

Yozgat-Sivas üzerinden Doğu’ya, Çorum üzerinden Orta Karadeniz’e, Kayseri üzerinden Doğu Akdeniz ve Güneydoğu’ya uzanan yolların kavşak noktasındaki Ankara-Kırıkkale Yolu üzerinde 30 bin metrekare alan üzerine kurulan yeni şeflik ile karayolları çok daha etkin bir hizmet verecek” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM