• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
TÜRKİYE KAHRAMANLARINI UĞURLADI

TÜRKİYE KAHRAMANLARINI UĞURLADI

Bitlis’te meydana gelen helikopter kazasında aralarında Yozgatlı Korgeneral Osman Erbaş’ında bulunduğu kahraman 11 şehidimiz dualarla son yolculuğuna uğurladı.

Helikopter kazasında şehit olan kahraman askerler için Ankara’da geçtiğimiz cuma günü cuma namazını müteakip devlet töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da katıldığı törene Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile birlikte katıldı.

Devlet erkânından da yoğun katılımın olduğu cenaze töreninde Şehitlerimiz Korgeneral Osman Erbaş, Yüzbaşı Salih Sarıoğlu, Yüzbaşı Tayfun Kureş, Yüzbaşı Gökhan Uysal, Albay Şentürk Aydınyer, Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir, Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu, Astsubay Üstçavuş Nazmi Yılmaz, Astsubay Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek, Uzman Çavuş Hakan Gül ve Uzman Çavuş Tolga Demirci son yolculuklarına uğurlandı.

Ahmet Hamdi Akseki Camii’ndeki cenaze töreninde Cuma namazını müteakip şehitlerimiz için cenaze namazı kılındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cenaze namazı sonrasında yaptığı konuşmada; “Ebediyete uğurladığımız, hakka uğurladığımız şehitlerimizle son buluşmamızda temenni ediyorum ki, Rabb’im bizleri sevgili habibinin sancağı altında da buluştursun.” dedi.

Şehit Korgeneral Osman Erbaş’ın komutanlığın ötesinde duruşuyla çok farklı, mütevazı bir insan olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yanındaki kardeşlerimle beraber çıktıkları bir yolculuk esnasında meydana gelen bu elim kazayla emaneti sahibine teslim ettiler.” şeklinde konuştu.

“Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ancak siz bilemezsiniz.” ayetini okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şu şekilde devam etti.

“Şimdi, 11 şehidimizi Hakk’a uğurlarken biz diri olan bu şehitlerimizle inşallah sevgili habibinin sancağı altında da bir oluruz. Temennimiz budur. Tabii tüm aileye, ordumuza, milletimize Rabb’imden sabırlar diliyorum. Tezkiye ile şu anda bu cenaze namazına katılan tüm kardeşlerimiz, zaten sizler özellikle tezkiye ettiniz. Hocamızın da ifade ettiği gibi biz şehitlerimizin tezkiyesine muhtacız. Çünkü onlar bizim için bir yolculuktaydılar ve bu yolculukta da mukadder olan ölümle karşı karşıya kaldılar. Hepimiz için mukadder olan bir ölüm var. Şehadet bunların en yücesi, Rabb’im bizlere de bu makamı inşallah nasip eder. Hele hele din uğrunda, vatan uğrunda bu makama kavuşmak her yiğidin kârı değil. Rabb’im bir mükâfat olarak bunu bizlere lütfederse ne kadar güzel. Temenni ederim ki, Rabb’im bizlere de bunu nasip eder.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cenaze törenine katılan şehit yakınlarına taziyelerini iletti.

Daha sonra şehitlerimizin Türk bayrağına sarılı tabutları askerlerin omuzlarında cenaze araçlarına taşındı. Şehitlerimizin naaşları, törenin ardından memleketlerinde toprağa verildi.

Bu arada; Korgeneral Osman Erbaş’ın doğup büyüdüğü Yozgat’ın Yerköy İlçesine bağlı Saray Köyü Türk bayrakları ile donatıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM