• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
TÜRKİYE KAYALARI YARARAK ERGENEKONDAN ÇIKTIĞI GİBİ ÇIKACAK

TÜRKİYE KAYALARI YARARAK ERGENEKONDAN ÇIKTIĞI GİBİ ÇIKACAK

 

PERİNÇEK; ÇİFTÇİNİN SORUNLARINA  BOĞAZLIYAN’DAN DİKKAT ÇEKTİ

“Kaynak üretimdir, üretirsen bir şey verirsin”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Boğazlıyan’da ‘Üretim Devrimi Kurultayı’nda çiftçiler ile buluştu.

Üreticilerin yaşadıkları sıkıntıları yakından takip ettiklerini söyleyen Doğu Perinçek, tarımsal üretimde yaşanan sorunlara ilişkin görüşlerini paylaştı.

Anadolu’nun merkezi Bozok yaylasının üretimin merkezlerinden birisi olduğunu dile getiren Perinçek, Vatan Partisi tarafından Boğazlıyan’da düzenlenen ‘Üretim Devrimi Kurultayı’nda üretici, iş adamları, esnaf, işçi, sanayici ve vatandaşlarla bir araya geldi. Üreticilerin sorunları hakkında bilgilendirmede bulunup, çözüm önerilerini hakkında bilgiler verdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Tarımı destekliyoruz. Üretime göre destek modeli oluşturuyoruz. Plan yapacağız, tasarruf yapacağız. Ülkemizi çetin mücadele koşullarında olduğu gibi bu dönemde önümüzdeki zorlukları üreterek aşacağız. Artık Türkiye böyle gitmez diyen bu ekonomik sıkıntılardan “Üretim Devrimi” ile çıkacaktır.” dedi.

Türkiye’nin kayaları yararak Ergenekondan çıktığı gibi çıkacağını söyleyen Perinçek, “Anadolu’nun merkezi Bozok yaylasına geldik. Soğuktan, güneşten yanmış yüzlerle buluşunca insana güven geliyor. Bana güven verdiniz. Bazı çiftçilerimizin sorunlarını dinledik. Her yerde şu söz; ‘böyle devam etmez’ Çiftçinin esnafımız sanayicimiz herkes bu tespiti yapıyor. Böyle devam etmez. Türkiye öyle bir yere geldi ki; artık böyle devam etmesi mümkün değil. Peki buraya nasıl geldi. Bu hikaye 1980 yılında başladı. Ekonomik bir program getirdiler. Bu programda çiftçi ve üretici bu ülkenin sırtında kambur. Ayrıca; esnaf, sanayici ve sanatkarı da bu ülkede kambur ilan ettiler.

Dışarıdan alalım ucuz. Kapıları-bacaları açalım. Kümesin kapısını açtılar, çiftçiler geldi tavukları boğazladı. Çiftçinin son 40 yılda yaşadığı budur. Eğer siz ülkenin gümrüklerini kaldırırsanız, kamu iktisadi teşebbüslerini özelleştirirseniz, çiftçiye destekten vazgeçerseniz sonuç itibarıyla yabancı mallar gelir ülkeyi istila eder. Ve sizde o yabancı malları borçlanarak ödemek durumunda kalırsınız” diye konuştu.

Türkiye’nin 500 Milyar dolar borca batmış durumda olduğunu da ile süren Perinçek, “Şuanda Türkiye faizciye çalışıyor. Çiftçi, esnaf ve sanayici faize çalışıyor. Üretim yetiştiremiyorsunuz, faize yetişemiyorsunuz. Borç batağındaki üreticinin traktörüne ve tarlasına haciz geliyor. Pazara, alışverişi giden vatandaşta faize çalışıyor. Alınan her malın içerisinde faiz var. Türkiye’yi bu düzene sokanlar faizciden yana sıcak paradan yana. Dolar borsa vurguncusundan yana. Onun için sorun kaynakların bölüşülmesi. Yani Türkiye’nin ürettikleri var. Buna hükümetler karar veriyor. Vergi, banka ve tarım politikaları var” ifadelerini kullandı.

Perinçek, “Türkiye’de büyük çözümü, üreticiler ortaya çıkaracak. Kaynak üretimdir, üretirsen bir şey verirsin. Önümüzdeki dönemin birinci sloganı, ‘Üretici baş tacı olacak’ şeklindedir. Tarımı destekliyoruz. Onlar çiftçiyi ‘kambur’ ilan etmişti, biz ‘milletin efendisi’ diyoruz. Üretime göre destek modeli oluşturuyoruz. Plan yapacağız, tasarruf yapacağız. Umutsuzluk, teslim olmaktır. Topluma iyimserlik taşıyacağız. Üreticilerin milli hükümeti için toplumu ayağa kaldıracağız.

Ülkemizi çetin mücadele koşullarında olduğu gibi bu dönemde önümüzdeki zorlukları üreterek aşacağız. Artık Türkiye böyle gitmez diyen bu ekonomik sıkıntılardan “Üretim Devrimi” ile çıkacaktır. ” dedi.

Programda; bölge çiftçileri ise, girdi maliyetlerinin yüksek olduğuna değinerek, “Üretim de zorlanıyoruz. Mazot ve gübre fiyatları çok yüksek. Emeğimizin karşılığını alamıyoruz. Üretilen ürünlerde pazar sorunu da yaşanıyor. Yetkililerin biran önce buna çözüm bulmaları gerekir” diye konuştular.

Programa; Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile birlikte Vatan Partisi Kayseri İl Başkanı Prof. Dr. Selahattin Kararkaş, Vatan Partisi Yozgat İl Başkanı Orhan Nuri Korkmaz ile birlikte üretici, iş adamları, esnaf, işçi, sanayici ve vatandaşlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM