• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TÜRKİYE TEK SES TEK YÜREK

TÜRKİYE TEK SES TEK YÜREK

                “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün 7. yılı kutlamalarında, coşkulu anlar yaşandı. “Türkiye Yüzyılının Kahramanları”  sloganı ile Boğazlıyan halkı 15 Temmuz’un 7. yıldönümünde de tören alanını boş bırakmadı. Ellerinde Türk bayrakları ile tören alanını dolduran vatandaşlar bir yandan şehitlerimiz için dualar etti, diğer yandan da FETÖ terör örgütünü kınadı.

                Milletin Zaferi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında; Vatandaşlar, 7 yıl önce olduğu gibi “tek devlet” “tek vatan” tek bayrak” ve “tek millet” sözleriyle bir yandan şehitlerimiz için dualar etti, diğer yandan da FETÖ terör örgütünü kınadı.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün 7. yılı kutlamalarında, coşkulu anlar yaşandı.   15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan FETÖ/PDY terör örgütünün hain darbe girişiminin 7’inci yıldönümü dolayısı ile ilçemizde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlenen programlar çerçevesinde gerçekleştirildi.

“Türkiye Yüzyılının Kahramanları”  sloganı ile 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri saat 20:00’de Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey Fen Lisesi bahçesinde başladı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla program başladı.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ümit Kandemir, İlçe Emniyet Müdür V. Başkomiser Mustafa Sezer, bazı Daire Amirleri, Şehit yakınları,  Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, MHP İlçe Başkanı Selahattin Demiroğlu, İl Genel Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve Gaziler ile vatandaşların katıldığı Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinde, 7 yıl önce olduğu gibi “tek devlet” “tek vatan” tek bayrak” ve “tek millet” sözleriyle bir yandan şehitlerimiz için dualar edildi, diğer yandan da FETÖ terör örgütünü kınadı.

Programda bir konuşma yapan Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, “Bugün, 15 Temmuz 2016 tarihinde Aziz Milletimizin iradesine yönelik Fetö Terör Örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen hain silahlı darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ve dolayısıyla tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisinin yıldönümüdür.

Bu şanlı mücadelede kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak Vatan, Millet, Bayrak, İstiklal ve diğer bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Şehitlerimizle birlikte Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Kahraman gazilerimize sağlık ve mutluluk temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Gökhan  Coşar ise yaptığı açıklamada; “15Temmuz’u, o karanlık geceyi ve kadın, erkek her yaştan insanımızın verdiği mücadeleyi unutmadık, unutmayacağız. Tüm şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Kahraman gazilerimize sağlık ve mutluluk diliyorum” dedi.

Programda daha sonra katılımcılara 15 Temmuz belgeseli izlettirildi. Boğazlıyan Müftülüğü ilahi Grubu tarafından ilahi dinletisi sunuldu.

İlçe Müftüsü Atıf Akşit, tarafından 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit olanlar ve tüm şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutuldu ve hatim duası yapıldı.

Ayrıca; Kayseri Şeker Fabrikası’nca katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. Tören alanında sela okunmasının ardından demokrasi nöbeti tutuldu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları, Boğazlıyan’da büyük bir coşkuyla gerçekleştirilirken, 15 Temmuz etkinliklerde, birlik ve beraberlik mesajları ön plandaydı. Vatandaşlar, “tek devlet,” “tek vatan,” “tek bayrak” ve “tek millet” vurgusu yaparak şehitlerin anısını yaşattı ve FETÖ terör örgütünü kınadı.

Halkın bir araya gelerek demokrasiye sahip çıkma ve milli birlik ruhunu yüceltme mesajı verdiği etkinlikler, şehitlerimizi anma ve vatan sevgisini pekiştirme adına önemli bir anlam taşıdı. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM