• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
TÜRKİYE’NİN ANADOLU’DAN DOĞAN GÜNEŞİ

TÜRKİYE’NİN ANADOLU’DAN DOĞAN GÜNEŞİ

Yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak enerji verimliliği için harekete geçen Boğazlıyan Belediyesi modern hayvan pazarının çatısını enerji santraline dönüştürdü. 7/24 Boğazlıyan için emek veren, gerçekleştirdiği ve hayata geçecek projeleri ile geleceğe ışık tutan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Güneş Enerji Santrali (GES) projesinin kısa sürede hayata geçeceğinin müjdesini verdi.

GÜNEŞİ PARAYA ÇEVİRDİ

Yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak enerji verimliliği için harekete geçen Boğazlıyan Belediyesi modern hayvan pazarının çatısının enerji santraline dönüştürdü. Enerji sektöründe dışa bağımlılığı en aza indirebilmek için çalışmalar yoğunlaştırılırken, Boğazlıyan Belediyesi ilçeye kurulan Güneş Enerji Santrali’yle yıllık Bin KW’lık elektrik üreterek 1,5 Milyon TL gelir elde etmeyi hedefliyor.

BOĞAZLIYAN İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS

Göreve geldiği günden itibaren 7/24 Boğazlıyan için emek veren, gerçekleştirdiği ve hayata geçecek projeleri ile gündemde kalan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Güneş Enerji Santrali (GES) projenin hayata geçeceğinin müjdesini verdi.

Boğazlıyan’da Orta Anadolu’nun en büyük hayvan pazarının üzerinin çelik konstrüksiyon çatı ve güneş enerjisi santrali yapım işi tamamlandı.

Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanılarak enerji verimliliği için harekete geçen ve modern hayvan pazarının çatısını enerji santraline dönüştüren Boğazlıyan Belediyesi güneşi paraya çevirdi.

Gazetemiz yazı işleri müdürü Fatih Tarikci’nin konuyla ilgili sorularını cevaplayan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Güneş Enerji Santrali (GES) projemizin ilçemiz adına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İlçenin geleceğini garantiye alan çalışmalar yaptıklarına işaret eden bu proje ile birlikte ilçeye kazandırılan hizmetler arasında önemli bir yeri olacağına dikkat çeken Başkan Coşar, “Orta Anadolu’nun en büyük hayvan pazarının üzerinin çelik konstrüksiyon çatı ve güneş enerjisi santrali yapım işi tamamlandı.

Bin kw elektrik üretim kapasitesine sahip Güneş Enerjisi Santrali’nde tesisin elektrik üretmeye başlaması ile Belediye’nin aylık 125 Bin TL. olmak üzere yılda yaklaşık 1 Milyon 500 Bin TL bir gelire kavuşacak” diye konuştu.

ÜRETEN BELEDİYE OLACAĞIZ

Orta Anadolu’nun en modern kesimhanelerinden birine de sahip olan Boğazlıyan Belediyesi bu yatırım ile üretici bir Belediye kimliğine de kavuşacağının altını çizen Başkan Coşar, “Bu proje ile aynı zamanda Devletimizin Milli Enerji Politikalarına da destek olacağız. Tesisimiz Belediyemize ve ilçe halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun.

İlçemiz için güzel bir gelir getiren kaynak oldu.  GES projesini faaliyete geçirmekten de ilçem ve şahsım adına gurur duymaktayım.

Ülkemizde yenilenebilir enerji kaynaklarına ihtiyacımız var. Hiçbir emek vermeden rabbimin imkanıyla elektrik üreteceğiz.

Sağladığımız gelirler Boğazlıyanlı hemşehrilerimize hizmet olarak geri dönecek. En önemlisi Boğazlıyan’ın güneşini paraya çevirerek, hizmet olarak sunacağız. En geç 3 yılda santral için harcadığımız parayı geri kazanacağız. Belediyemiz için sürekli bir gelir kaynağı oluşacak. GES santralimiz hizmete girecek. En önemlisi ülkemizin enerji ihtiyacının giderilmesine küçük de olsa bir katkı sağlamış olacağız. Kısa süre içerisinde elektrik üretimine başlamış olacağız” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM