• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %-0,10
 • ALTIN
  %-0,37
 • BIST
  %1,38
TÜRKİYENİN İLK ŞEHİR HASTANESİ ŞİFA DAĞITIYOR

TÜRKİYENİN İLK ŞEHİR HASTANESİ ŞİFA DAĞITIYOR

Türkiye’de ilk Şehir Hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesinde “Sevgiyle, merhametle dokunan eller, Kalplere ve gönüllere elbet şifa eyler” sloganı ile hastaların hayat kalitesinin arttırılmasına yönelik palyatif bakım ile ilgili farkındalığı arttırmak ve bu alanda sunulan hizmetleri desteklemek amacıyla hasta, hasta yakınları ve çalışanların katılımı ile program düzenlendi.

Yozgat Şehir hastanesinin Palyatif bakım servisinde yaşamı tehdit edici hastalıklara eşlik eden, ağrı ve sıkıntı veren belirtilerin kontrolünün yanı sıra hastanın yaşam kalitesinin artırılması ve hasta yakınlarının desteklenmesi sağlanıyor.

Türkiye’de ilk Şehir Hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesinde Dünya Palyatif Bakım Günü, çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu kapsamda Yozgat Şehir Hastanesindeki 24 yataklı Palyatif Servisinde düzenlenen etkinlikte, hastalar ve hasta yakınlarının bu zorlu süreçte moral ve motivasyon açısından desteklendiğini ve bir aile ortamında her konuda yanlarında olduğunu dile getiren Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. Mustafa Kozan, açıklamasında; “Bizler Palyatif Servisinde ana amacımız her zaman buradaki önceliğimiz kronik hastalıkları olan hastalarımıza ve tedavi ile tam sınırlandırma olan hastalarımıza daha kaliteli bir hizmet ve eve hazırlık için yaptığımız bir hizmettir” dedi.

Uz.Dr. Mustafa Kozan, “Biz palyatif bakım servisinde hastalar eve gittiği zaman ihtiyacı olan her şey için biz her türlü hizmeti vermeye hazır hale getiririz. Bu nasıldır? Beslenmesinin ayarlanmasıdır, Yara bakım hizmetlerinin ayarlamasıdır, ağrı kesicilerinin ayarlamasıdır. Normal kronik hastalıklarıyla ilgili ilaçların ayarlamasıdır. Bunlarla ilgili tüm bakım hizmetlerine ilgili tecrübeli ve hekimlerimiz ve hemşirelerimizle bunların sağlanmasıdır. Bizim ana amacımız her zaman olduğu gibi kaliteli, düzenli ve hastamıza daha güzel bir hizmet verilmek adına palyatif servisimizde her daim güzelleştirmek amacıyla işler yapmaktayız. Bütün palyatif hastalarımızın ve refakatçilerimizin Dünya Palyatif Bakım gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yozgat Şehir Hastanesinin Palyatif bakım servisinde 1,5 aydır tedavi gördüğünü söyleyen Cemal Kaygusuz ise, gördüğü ilgiden memnuniyetini dile getirerek şunları söyledi:

“Erzurum hastanesinden Yozgat şehir hastanesine geldim. Buranın personelinden, doktorundan Allah razı olsun. Hepsi de bana hürmet etti iyilik etti, tüm personele teşekkür ederim. Sayın Başhekim her zaman için bizimle ilgileniyor, bize yardımcı oluyor. Teşekkür ederim.”

Eşi Cemal Kaygusuz’un yanında refakatçi olarak kalan Zemdegül Kaygusuz  da Erzurum Şenkaya ilçesinden geldiğini söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti.

“Buraya geleli 1,5 ay oldu. Benim eşim rahatsızdı. Burada ilgilendiler ilaç tedavisi ile biraz normale döndü şimdi düzelme durumunda. Doktorundan, hemşiresinden, başhekiminden memnunuz. Buradan çıktıktan sonra da öğrendiklerimi de evde uygulayıp tedaviye devam edeceğim.”

Yozgat Şehir hastanesinin Palyatif bakım servisi 24 yatak kapasiteli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM