• DOLAR
  8,6385
  %0,13
 • EURO
  10,1475
  %0,30
 • ALTIN
  494,05
  %0,38
 • BIST
  1.407
  %1,58
TÜRKİYE’NİN ZAFERİ

TÜRKİYE’NİN ZAFERİ

Boğazlıyan’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’ncu yıl dönümü nedeniyle düzenlenen tören, Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Türk milletinin son bin yıllık tarihinde Ağustos ayının ayrı bir anlam taşıdığı vurgulandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı‘nın 99’ncu yıl dönümü Boğazlıyan’da coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlama törenine İlçe Kaymakamı Fatih Gülnar, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Garnizon Komutan Vekili Askerlik Şubesi Başkanı Personel Astsubay Kıdemli Başçavuş Fatih Yaman, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin,  kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, askeri erkan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda  düzenlenen tören Kaymakam Fatih Gülnar ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’mız okunmasıyla birlikte şanlı bayrağımız göndere çekildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Personel Astsubay Başçavuş Fatih Yaman yaptı.

“Mazisi Türk tarihi ile başlayan kahramanlığını ulusun özünden alan Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bu günde Türk yurdunun yılmaz bekçisi ve ulusun koruyucusu olmaya devam etmektedir” diyen Yaman, şunları aktardı.

“Türk Silahlı Kuvvetleri gelişen Dünya’nın takipçisi olarak ‘Millete Hizmet Şereftir’ ilkesinden hareket ile son nefesine, kanının son damlasına kadar ülkesine ve yüce ulusuna etmeye ant içmiştir.

Üstlenmiş olduğumuz bu şerefli görevi canımız pahasına da olsa başarı ile sürdürebilmek için izleyeceğimiz yol ‘Atatürk’ün fikir ve düşüncelerinin aydınlattığı ve bizlere miras olarak bıraktığı ilim, fen ve akıl yoludur.

Türk Silahlı Kuvvetleri, vatana, millete ve cumhuriyete zarar verecek hiçbir duruma kayıtsız kalamaz. Tarihinde birçok zaferler kazanmış, Alpaslanlar, Fatihler, Mustafa Kemal Atatürkler gibi büyük komutanlar yetiştirmiş Türk Ordusu, daha nicelerini yetiştirecek kudret ve kabiliyete sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız için canı pahasına görev yapan aziz Şehitlerimiz ve kahraman Gazilerimizi minnetle anarken, hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, şükranlarımızı sunuyor, ruhları şad olsun.”

Program kapsamında ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı okundu.

“Atatürk ve Boğazlıyan” Sergisi Açıldı

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun 99’ncu yılı etkinlikleri kapsamında Boğazlıyan Cumhuriyet Meydanı’nda Hicran Çelikadam tarafından “Atatürk ve Boğazlıyan” konulu Ahşap Yakma Resim Sergisi açıldı.

Devletimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk Bayrağı ve Boğazlıyan’ın yer aldığı resimlerden oluşan sergi İlçe protokolü ve vatandaşlarca büyük ilgi gördü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM