• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TÜRKİYE’NİN ZAFERİ

TÜRKİYE’NİN ZAFERİ

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, 30 Ağustos Zaferi’nin eşsiz bir zafer olduğunu belirterek, “30 Ağustos zaferi Türk milletine kayıtsız, şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdeledi” dedi.

Başkan Coşar, yaptığı açıklamada, “30 Ağustos tarihi, insanımızın nice fedakarlıklarla verdiği istiklal mücadelesinin, ordumuzun onurlu direnişinin ve vatan sevgisinin tüm dünyaya yayıldığı aydınlık bir dönemin tarihidir” şeklinde konuştu.

Başkan Coşar, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Tarihin hiçbir döneminde, esareti kabul etmeyen ve hangi koşullar olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen kahraman şehit ve gazilerimizi bu özel günde bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz.”

Başkan Coşar, “Büyük Atatürk’ün mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve dünyaya kabul ettirdiği bu çok anlamlı Zaferin yıldönümünde, bugün millet olarak birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımızın olduğu bir gerçektir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyerek 30 Ağustos’ta destansı bir zafere imza atıp, adını tarihe bir kez daha altın harflerle yazdırdı” ifadelerini kullandı.

Başkan Coşar, şunları ekledi.

“Ulu önder Atatürk’ün komutanlığında yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, kahraman ordusuyla verilen mücadele sonunda kazanılan bu büyük zaferin 101. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. 30 Ağustos tarihi yüce Türk milletinin nice fedakarlıklarla verdiği istiklal mücadelesinin, ordumuzun onurlu direnişinin ve vatan sevgisinin tüm dünyaya yayıldığı aydınlık bir dönemin tarihidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, topraklarımızın savunmasında hiç düşünmeden canlarını veren kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.” (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM