• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %1,27
 • ALTIN
  %0,88
 • BIST
  %1,49
TUZAĞA DÜŞMEYİN

TUZAĞA DÜŞMEYİN

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü, iletişim yoluyla dolandırıcılık konusunda vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarıda bulundu.

Telefon yoluyla yapılan dolandırıcılık yönteminin, ülke genelinde yaygın olduğu ve gelişen teknolojik imkanları kullanan şüphelilerin, mağdurları telefonla arayarak kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtarak vatandaşların dolandırıldığı bildirildi.

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü son aylarda artan telefon dolandırıcılarına yönelik olarak vatandaşları değişik yollarla uyarmayı sürdürüyor. Emniyet Müdürlüğü, bu kez de Vatandaşların yoğun olduğu cadde ve banka ATM’lerine astığı broşür ile vatandaşların dikkatini çekti.

Uyarı broşürlerinde “sizleri telefonla arayarak kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtıp ‘Adınız FETÖ/PYD vb. terör örgütü soruşturmasına karıştı diyerek sizden para, altın isteyen şahıslara inanmayın” böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen 155 polis hattını arayın uyarısı yapıldı.

Emniyet yetkilileri, Telefon yoluyla dolandırıcılık suçunun mağduru olmamak için polis, jandarma, Cumhuriyet Savcısı veya herhangi bir kamu personeli, hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan elden ziynet eşyası, para teslimi veya havale-EFT yapılmasını katiyen talep etmez” denildi.

Ayrıca, “Sizi telefonla arayarak kendisini polis, savcı, asker olarak tanıtıp, bankaya para yatırmanızı veya bir yere para, altın bırakmanızı isteyenlere asla inanmayın. Telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik yaratma amaçlı senaryolara katiyen itibar etmeyin.

Telefonunuza gelen mesaj metinlerinde aramanızı istedikleri numaraları kesinlikle aramayın. Kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi sakın paylaşmayın.

Böyle bir durumla karşılaşılması halinde lütfen hemen 155 Polis İmdat hattının aranması ya da en yakın emniyet birimine müracaat edilmesi istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM