• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
ÜÇ AYLAR BAŞLIYOR

ÜÇ AYLAR BAŞLIYOR

Müminlerin heyecanla beklediği üç aylar bugün başlıyor.

İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan’ın da içinde bulunduğu, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir gecesinin idrak edileceği üç aylar bugün başlıyor. Üç ayların ilki olan Recep ayının ilk kandili olan “Regaib Kandili”de Perşembe günü kutlanacak.

İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan’ın da içinde bulunduğu, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir gecesinin idrak edileceği üç aylar başlıyor.

Boğazlıyan İlçe Müftüsü Atıf Akşit, açıklamasında; Mübarek günlerde insanın günahlarından tövbe edip temizlenmesi için de bir fırsat olduğu, üç aylar ve kandillerin, dünyevi meşguliyetlerden sıyrılıp, insanların yaratılış gayesini düşünmesi için son derece değerli fırsatlar olduğunu ifade etti.

Bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, insanlar arasındaki çekişmeleri ve kırgınlıkları, şahsi menfaat hesaplarını bir tarafa bırakıp yüce dinimizin bizden istediği sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret gösterilmesi gerektiğini dile getiren Müftü Akşit, rahmete fazlasıyla mazhar olan bu mübarek gün ve gecelerde, dinin manevi ikliminde gönül huzuru, istikamet ve özgüven kazanmaya, menfaat ve çekişmelerden uzak kalmaya ihtiyacımızın daha fazla arttığını belirtti, üç ayların İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde de bulunan Müftü Akşit,üç ayların dini hayatımıza olumlu anlamda yeni bir heyecan ve canlılık kazandırdığını vurgulayarak, bu mübarek ay ve gecelerin iyi değerlendirilmesi gerektiği açıklamasında bulundu.

-“CAMİ BULUŞMASI”-

Bu arada; Perşembe günü  öğleden sonra Merkez Çarşı Cami altındaki Müftülük Aile Bürosunda  bayanlara, akşam Yatsı Namazı öncesi ve Cuma Sabah Namazı buluşması ise Çarşı Camiinde yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM