• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
ÜÇ AYLAR BAŞLIYOR

ÜÇ AYLAR BAŞLIYOR

Müminlerin heyecanla beklediği üç aylar bugün başlıyor.

İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan’ın da içinde bulunduğu, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir gecesinin idrak edileceği üç aylar bugün başlıyor. Üç ayların ilki olan Recep ayının ilk kandili olan “Regaip Kandili”de Perşembe günü idrak edilecek.

İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan’ın da içinde bulunduğu, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir gecesinin idrak edileceği üç aylar başladı.

Boğazlıyan İlçe Müftüsü Atıf Akşit, İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan ayının da içinde bulunduğu, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir gecesinin idrak edileceği üç ayların bugün başladığını duyurdu.

Mübarek günlerde insanın günahlarından tövbe edip temizlenmesi için de bir fırsat olduğu, üç aylar ve kandillerin, dünyevi meşguliyetlerden sıyrılıp, insanların yaratılış gayesini düşünmesi için son derece değerli fırsatlar olduğunu ifade eden Akşit, açıklamasında; “Bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, insanlar arasındaki çekişmeleri ve kırgınlıkları, şahsi menfaat hesaplarını bir tarafa bırakıp yüce dinimizin bizden istediği sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret gösterilmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

Akşit, rahmete fazlasıyla mazhar olan bu mübarek gün ve gecelerde, dinin manevi ikliminde gönül huzuru, istikamet ve özgüven kazanmaya, menfaat ve çekişmelerden uzak kalmaya ihtiyacımızın daha fazla arttığını dile getirerek, üç ayların İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu, üç ayların dini hayatımıza olumlu anlamda yeni bir heyecan ve canlılık kazandırdığını ve bu mübarek ay ve gecelerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Akşit, üç ayların ilki olan Recep ayının ilk kandili olan “Regaip Kandili”nin de Perşembe günü idrak edileceğini ve camilerde çeşitli programlar düzenleneceğini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM