• DOLAR
  13,4358
  %0,08
 • EURO
  15,2611
  %0,11
 • ALTIN
  794,51
  %-0,10
 • BIST
  2.042,89
  %0,04
Uluslararası Siyaset Bilimi Yozgat’ta Yapılacak

Uluslararası Siyaset Bilimi Yozgat’ta Yapılacak

Azerbaycan, İran, Ukrayna, Nijerya, Malezya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve ülkemizden 46 farklı üniversiteden 116 bilim insanı yerel, bölgesel ve küresel krizler, teorik ve alan araştırmaları temelinde uygulamaya yönelik konuların ele alınacağı program Yozgat’ta yapılacak. Ayrıca Yozgat ve çevresine gezi düzenlenecek, tarihi ve kültürel varlıkları hakkında bilgiler verilecek.

Bozok Uluslararası Siyaset Bilimi Kongresi Üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Başkanlığını Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’in yapacağı, Koordinatörlüğünü ve Organizasyon Komitesi Başkanlığını Prof. Dr. Yunus Yoldaş’ın yürüteceği  program 24-26 Ekim 2018 tarihleri arasında, I. Bozok Uluslararası Siyaset Bilimi Kongresi üniversitenin ev sahipliğinde, Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Bilim etkinliğinde; Azerbaycan, İran, Ukrayna, Nijerya, Malezya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ve ülkemizden 46 farklı üniversiteden katılacak 116 bilim insanı 22 oturumda Yerel, Bölgesel ve Küresel Krizler teorik ve alan araştırmaları temelinde uygulamaya yönelik tartışmalarda bulunacak.

Kongrenin açılış ana teması Türkiye’de Krizler ve Anayasaların Geleceği olan bilimsel etkinliğinin açılış panelinde; Küresel Krizlerin Geleceği, Türk Dış Politikasında Olası Krizlerin Geleceği, Yeni Savaşlar ve Krizler, Ortadoğu’da Krizlerin Gelecek Perspektifi gibi konular farklı açılardan ele alınacak.

Diğer oturumlarda; Siyasi krizler, Ekonomik Krizler, Finansal Krizler, Medeniyetler ve Krizler,  Göç ve Krizler,  Çevre ve Krizler, Darbeler ve Krizler, Siyasal Kurumlar ve Krizler, Güvenlik Politikaları ve Krizler, Yerel, Bölgesel ve Küresel Krizler, Demokrasi ve Krizler, Enerji ve Krizler, Dış Politika ve Krizler, İdeoloji ve Krizler, Kamu Politikaları ve Krizler gibi konular işlenecek.

Ayrıca kongre sonunda yapılacak sosyal ve kültürel gezi programıyla da Yozgat ve çevresinin tarihi ve kültürel varlıklarının tanıtımı yapılmak suretiyle katılımcıların bölge hakkında bilgilendirilmesi sağlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM