• DOLAR
  13,5233
  %0,38
 • EURO
  15,3152
  %0,29
 • ALTIN
  797,39
  %0,49
 • BIST
  1.910,29
  %-5,02
“UNİKOP TÜRKİYE’NİN GELECEK VİZYONUNA HİZMET EDİYOR”

“UNİKOP TÜRKİYE’NİN GELECEK VİZYONUNA HİZMET EDİYOR”

Bölgelerin gelişmesinde üniversitelerin de büyük rolü olduğu, sürdürülebilir kalkınmada üniversitelerin oluşturduğu etki sadece kendi bulundukları çevreye değil yakın coğrafi bölgelere de hızla yayıldığı bildirildi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ev sahipliğinde yapılan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) dönem başkanlığının 2021 Yılı 1. Olağan Üst Kurul Toplantısına katıldı.

Toplantıda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin UNİKOP’un 2021 Dönem Başkanlığı görevini,  2020 dönem Başkanlığını yürüten Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’dan devraldı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) Dönem Başkanlığı’nın 2021 Yılı 1. Olağan Üst Kurul Toplantısına; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel,  KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın da aralarında bulunduğu 13 üye Üniversite Rektörleri ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yetkilileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin yaptı. UNİKOP 2020 Dönem Başkanlığı görevini yürüten Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve geçmiş dönemlerde başkanlık görevini üstlenerek önemli hizmetlerde bulunan tüm Üniversite ve Rektörlerine teşekkür etti.

Üniversitelerin bulundukları şehrin ve bölgelerin her alanda gelişip kalkınmasına büyük katkılarının olduğuna değinen Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Rektör Aktekin’e de il ve bölge için başarılı hizmetlerinin devamı temennisinde bulundu.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölgesi Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin ise,  “Sürdürülebilir kalkınmada üniversitelerin oluşturduğu etki sadece kendi bulundukları çevreye değil yakın coğrafi bölgelere de hızla yayılmaktadır. KOP İdaresi olarak bugüne kadar Bölgemizde bulunan üniversitelerle ortak çalışma kültürünü yaygınlaştırmak için çeşitli projeler yürüttük. Özellikle YÖK tarafından hayata geçirilen ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi’ kapsamında üniversitelerimizin ihtisas alanları ile ilgili ortak projeler yürütüyoruz. Bundan sonra da bu tür projelerde, üniversitelerimizle birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağız” dedi.

UNİKOP 2020 Dönem Başkanı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ise, 2020’de pandemi şartları altında büyük gayret gösterdiklerini belirterek devir teslim töreninde görev alacak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve ekibini tebrik etti.

2021 Yılı 1. Olağan Üst Kurul Toplantısı açılış konuşmaları sonunda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, UNİKOP’un 2021 Dönem Başkanlığı görevini,  2020 dönem Başkanlığını yürüten Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’dan devraldı. (Yozgat Bozok Üniversitesi)

01.03.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM