• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,03
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %5,16
ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİĞİ

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİĞİ

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, beraberinde Rektör Yardımcısı ve Kenevir Araştırmaları Koordinatörü Prof. Dr. Güngör Yılmaz ve Üniversitenin Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel ile birlikte Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, üniversite-sanayi iş birliği hakkında fikir alışverişinde bulunularak yapılması planlanan projeler değerlendirildi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a teşekkür eden Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, açıklamasında; Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrin ekonomik hayatı, sanayileşmesi ve üretim alanında gelişmesi için tüm paydaşlarımızla Valiliğimiz, Belediyemiz, Üniversitemiz ve diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak paydada buluşarak çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Yozgat, Ticaret ve Sanayi Odası,  sanayici ve iş insanları için önemli bir kurum olduğunu belirten Çelik,  “Bizler sanayicilerimize nitelikli personel sağlama AR-GE ve inovasyon başta olmak üzere yeni ürünlerin ticarete, ekonomiye ve sanayiye kazandırılması noktasında üniversitemiz ile önümüzdeki günler yapacağımız birçok çalışmamız olacak. Üniversitemiz ile ilimizin sosyo-ekonomik alanlarında beraber işbirliği içinde hazırlayacağımız projelerimiz olacak. İlimizin ekonomik ve sosyal alanda gelişmesi, büyümesi ve sanayicilerimizin daha çok ihracat yapabilmesi ve şehrimize daha çok ekonomik değer katabilmeleri için biz üniversitemiz ile her zaman yan yana olacağız. Projelerimizi birlikte yürüteceğiz. İnşallah hayata geçireceğimiz bu projelerin şehre katkı sağladığını hep beraber göreceğiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ da,  Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yozgat’ın gelişmesinin ana dinamiklerinden ve buradaki ekonomik süreçleri yöneten önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin eğitim-öğretim süreçlerini yönetirken diğer taraftan da ürettiği bilgiyi ve AR-GE çalışmalarını da teknoloji ile buluşturmaya başladığına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü.

“Yozgat Bozok Üniversitesi, 2022-2026 stratejik hedeflerini girişim odaklı ve marka üniversite olarak hedefleyen bir üniversite. Girişim odaklı bir üniversite demek bilginin teknolojiyle, teknolojinin sanayici ile buluştuğu bir süreç demektir. Yozgat Bozok Üniversitesi ihtisas üniversitesi olmanın gereklerini yerine getirmenin süreçlerini üst düzeyde yürütmeye başladı. Küçük ölçekli ve büyük ölçekli birçok sanayicimizle buluştuk.

Mesa Holding ile çok önemli bir protokol imzaladık. Kenevirin ekonomiye kazandırılması ile ilgili buraya yatırım yapma taahhütleri var. Çok büyük çapta bir yatırım yapacaklar.  Dolayısıyla Ticaret ve Sanayi Odamızın kenevirin tüm biyokütlesinin ekonomiye kazandırılması süreçlerinde yanımızda olması bizim için çok büyük önem arz etmektedir. Ticaret ve Sanayi Odamızın, kenevirin, ekonomik süreçlerin ana dinamiği olacak bir boyuta taşınmasında önemli katkıları olacaktır. İş insanları Yozgat dışından bu alana yatırım yapmaya geliyor. Mesa Holding bunların başında yer alıyor.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Üniversitemizin de içerisinde bulunduğu 12 paydaş Üniversite ile Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde 16-17 Mart 2022 tarihleri arasında Erciyes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan İç Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı’na  (İKAF’22)  Ticaret ve Sanayi Odamızı da davet ettik.

Fuarda iş insanlarımızın diğer iş insanları ile bir araya gelirken fuara katılacak binlerce öğrenci de sanayicilerimiz ile buluşma imkânı bulacak. Diğer taraftan 23-24 Mayıs tarihleri arasında Anadolu Üniversiteler Birliği’nin birinci AR-GE Proje Pazarına Yozgat Bozok Üniversitesi olarak ev sahipliği yapacağız. İnşallah bundan sonra Yozgat Bozok Üniversitesi nerede ve ne yapacaksa Yozgat Ticaret ve Sanayi Odamız ile birlikte ilimizin ekonomik süreçlerinin yönetilmesi, proje süreçleri gibi hususlarda birlikte ve beraber hareket edeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM