• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÜNİVERSİTE TANITIM VE TERCİH FUARI YOZGAT’TA

ÜNİVERSİTE TANITIM VE TERCİH FUARI YOZGAT’TA

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları”nın Yozgat ayağı, Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Üniversite adayı gençlerin hem üniversiteleri daha yakından tanımaları hem de doğru tercih yapabilmeleri adına Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından düzenlenen fuarın dokuzuncu ayağı yapıldı. Alanında uzman personel ile fuarda yerini alan üniversite temsilcileri, üniversite adayı gençlere bilgiler aktardı.

Celal Atik Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen fuara Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) Dönem Başkanı ve Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, fakülte dekanları, öğretim elamanları ve öğrenciler katıldı.

Fuara; Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Malatya İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi olmak üzere 12 üniversite stantlarını kurarak fuara katıldı.

Fuarın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Anadolu Üniversiteler Birliği’nin kısa sürede güçlü bir sinerji ile büyük işler başardığını belirterek, fahri üye Ardahan Üniversitesi’nin de katılımıyla düzenlenen tercih fuarlarında öğrencilere büyük bir imkan ve kolaylık sağlandığını vurguladı.

Karadağ, üniversitelerin sosyal ve kültürel açıdan bulundukları şehrin lokomotifi olduğunu vurgulayarak, “Köklü, dinamik ve genç üniversitelerin birlikteliği ile düzenlenen ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nda, 16 üniversitemizin kendi potansiyellerini öğrencilerimizle buluşturuyoruz” diyen Karadağ, fuarın Yozgat durağında öğrencilere zengin bir seçenek sunulduğunu belirtti. Öğrencilerin hangi bölümü ve hangi fakülteyi tercih edeceklerini daha iyi belirlemelerine yardımcı olmak amacıyla Anadolu Üniversiteler Birliği’ne üye üniversitelerin temsilcilerinin ve diğer üniversitelerin katılımcılarının yer aldığı fuar, şehrin imkanları ve fırsatları hakkında doğrudan bilgi alma şansı sağladı.

Rektör Karadağ, Anadolu Üniversiteler Birliği’ne mensup üniversitelerin Rektörleri ve katılımcı üniversitelere ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyetini dile getirerek teşekkürlerini iletti.

Tercih Fuarının açılışının ardından Rektör Karadağ, paydaş üniversitelerin kurduğu tercih stantlarını gezerek üniversiteler hakkında daha fazla bilgi edindi.

Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı, gençlerin üniversiteleri yakından tanıması ve doğru tercihler yapabilmesi için önemli bir platform sağlamış oldu. Bu tür etkinlikler, öğrencilere büyük bir fırsat sunarak yükseköğrenimlerine yönelik karar vermelerinde rehberlik etmeyi amaçlamaktadır. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM