• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÜNİVERSİTEDE MEZUNİYET COŞKUSU

ÜNİVERSİTEDE MEZUNİYET COŞKUSU

Yozgat Bozok Üniversitesi’nde 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, düzenlenen görkemli bir mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine, Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Baro Başkan Yardımcısı Av. Salih Büyüksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Başer, İl Emniyet Müdürü Kenen Şaban Süzgün, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, daire müdürleri, fakülte dekanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretim elemanları, öğrenci aileleri ve öğrenciler katıldı.

Mezuniyet töreninde, 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi lisans birincisi olan Üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencisi Ayşenur Şahiner ve ön lisans mezunu Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Bölümü öğrencisi Atakan Akol, mezun öğrenciler adına duygusal konuşmalar yaptılar.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, bugünün Yozgat Bozok Üniversitesi için tarihi bir gün olduğunu ifade etti. Ayrıca, deprem felaketi sonucunda kaybedilen hayatlara da değinerek, kaybettikleri öğrencileri ve ailelerini rahmetle anıp, bu acının ancak birlikte paylaşarak azalacağını söyledi. Rektör Karadağ, mezuniyet töreninde hazır bulunan deprem ve trafik kazası sonucunda evlatlarını kaybeden ailelere “Aile Beratı” takdim ederek, onların Yozgat Bozok Üniversitesi ailesinin bir parçası olduklarını ifade etti.

Yozgat Valisi Ziya Polat da konuşmasında, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin önemli bir marka olan Yozgat’ın mezuniyet coşkusunu yaşadıklarını belirtti.

Mezuniyet töreninde dereceye giren öğrenciler, yaş kütüklerine isim plakalarını çaktı. Ardından ödüllerin takdim edilmesiyle birlikte mezun öğrenciler, kep fırlatarak mezuniyetlerini büyük bir coşkuyla kutladılar. 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan yaklaşık 4 bin öğrenci, mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

Yozgat Bozok Üniversitesi mezuniyet töreninde duygu dolu konuşmalar, ödül törenleri ve coşkulu kutlamalarla birlikte, öğrencilerin eğitim hayatlarının önemli bir dönemini başarıyla tamamlamaları kutlandı. Mezun olan tüm öğrencilere başarılar dilerken, geleceklerindeki yeni adımlarında başarılarının devam etmesi temennisinde bulunuldu.

Bu önemli mezuniyet töreninde yer alan tüm katılımcılar, öğrencilere başarılar dilerken, mezuniyet coşkusuna ortak oldular. Yozgat Bozok Üniversitesi’nin mezun verdiği bu gurur dolu gün, hem öğrenciler hem de aileleri için unutulmaz bir anı olarak kalacak. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM