• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,93
 • ALTIN
  %-0,17
 • BIST
  %1,96
ÜNİVERSİTEYE TSE’DEN GÜVENLİ KAMPÜS BELGESİ

ÜNİVERSİTEYE TSE’DEN GÜVENLİ KAMPÜS BELGESİ

Yozgat Bozok Üniversitesinin Covid19 Salgını kapsamında yaptığı çalışmalar tescillenerek TSE tarafından Güvenli Kampüs belgesi almaya hak kazandı. Konu ile ilgili olarak değerlendirme ve belge takdimi toplantısı Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, İç Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı, bahar yılı dönem değerlendirmesi, akademik teşvik süreçleri, sıfır atık projesi  ve Güvenli Kampüs alanında yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Üniversitenin de içerisinde bulunduğu 12 paydaş Üniversite ile Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde 16-17 Mart 2022 tarihleri arasında Erciyes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan İç Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı’nın  (İKAF’22) öğrenciler ve mezunlar için önemli olduğunu söyledi.

“Akademik Teşvikten Daha Fazla Yararlanmalıyız”

Akademik teşvik süreçlerine de değinen Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üniversitede 965 öğretim elamanından 251 akademisyenin akademik teşvikten yararlandığını söyledi. Bu sayının çok daha ileri seviyelere gelmesini arzu ettiğini belirtti.

“Üniversitemiz ‘Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi’ Almaya Hak Kazandı”

Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi Korona Virüs Bilgilendirme ve Uygulama Komisyonu, Covid19 küresel salgınının ortaya çıktığı ilk günden itibaren salgınla mücadele noktasında etkin olarak çalışıp, hızlı kararlar alarak, hem eğitim-öğretim süreçlerinin yönetilmesini hem de hijyen ve temizlik konularındaki çalışmalarını titizlikle sürdürerek TSE tarafından verilen ‘Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi’ almaya hak kazandığını söyledi.

Temizlik ve hijyen kurallarına her zaman en üst düzeyde değer verdiklerini, eğitim-öğretimin aksamaması amacıyla koronavirüs döneminde de tüm önlemleri gerek merkez kampüste gerekse de ilçe kampüslerinde en üst düzeyde alarak ‘Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi’ almaya hak kazanmanın halkı gururunu yaşadıklarının altını çizen Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Akademik teşvik almaya hak kazanan akademisyenleri,  Güvenli Kampüs ve Sıfır Atık komisyon üyelerini ve TSE tarafından verilen ‘Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi’ almaya hak kazan okul yöneticilerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Toplantı sonrası Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Güvenli Kampüs ve Sıfır Atık komisyon üyelerine ve TSE tarafından verilen ‘Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi’ almaya hak kazan okullara belgelerini takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM