• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %-0,32
 • BIST
  %2,74
ÜNLÜ HAFIZLAR MEST ETTİ

ÜNLÜ HAFIZLAR MEST ETTİ

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen “Merkez Çarşı Camii’nde Yapılan Hizmetler Anısı”na düzenlenen Kur’an-ı Kerim  ziyafetine Boğazlıyanlılar akın etti.

Boğazlıyan merkez Çarşı Camiini hınca hınç dolduran Boğazlıyanlılar dünyaca ünlü hafızları dinleme imkanı buldu.

Okudukları Kuran-ı Kerimle kendilerini dinlemeye gelen yüzlerce kişiyi mest eden hafızlar, okudukları dua ve ayetlerle dinleyenlerin gönlü fethederek kıraatleri ile yürekleri coşturdu.

-“BOĞAZLIYAN DÜNYACA ÜNLÜ HAFIZLARI AĞIRLADI”-

İlçemiz Dünyaca ünlü hafızları konuk etti. Hafızların etkili sesleriyle okudukları Kuran-ı Kerim katılımcıları mest etti.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği programa İlçe Müftüsü Mehmet Güler ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

‘Merkez Çarşı Camii’nde Yapılan Hizmetler Anısı’na düzenlenen programda; Kur’an-ı Kerim’den surelerin okunduğu, duaların edildiği programda yüzlerce kişi unutamayacakları bir Kur’an ve dua günü yaşatan Hafız Furkan Çınar 2018 Kur’an-ı Kerim-i  Okuma Dünya 1.’si, Hasan Çakmak 2015 Kur’an-ı Kerim-i Okuma Türkiye 1.’si ve 2010 Güzel Ezan Okuma Türkiye 1.’si, Tayyib Hoş 2012 Kur’an-ı Kerim-i Okuma Türkiye 1.’si ve Alpcan Çelik 2014 Kur’an-ı Kerim-i Okuma Dünya 1.’si söyledikleri Mevlid-i Şerif, ilahi ve kasideler ile dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Birbirinden ünlü hafızların okuduğu Kur’an-ı kerim katılımcıları adeta mest etti. Hafızların ayet ve hadis-i şeriflerle desteklediği doyumsuz sohbetini de büyük bir keyif alarak dinleyen bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Hoş bir sedayla insanların gönüllerine hitap eden, muhteşem ötesi bir ses tonu ve hâkimiyetle Kur’an-ı Kerimi seslendiren Hafızlar, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle dinleyenlerin gönüllerine ziyafet sundu.

Müftü Mehmet Güler, Merkez Çarşı Camii’nde Yapılan Hizmetler Anısı”na düzenlenen programa katılımlarından dolayı vatandaşlara ve hayırseverlere teşekkür ederek, “Kur’an’ın, müminin rabbiyle rabıtası olan, geldiği toplumu dönüştüren ve tarihi değiştiren, okunan bir söz olarak vahyedilen, okunmasıyla ibadet edilen, dinlenmesi imanı artıran ve gönülleri huzura erdiren Kerim Kitap’tır” dedi.

Gönülleri fetheden hafızlara teşekkür eden Müftü Güler, birbirinden kıymetli hafızları Boğazlıyan’da görmekten memnuniyet duyduklarını söyledi.

-“DİYANET’TEN TEŞEKKÜR PLAKETİ”-

Bu arada Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş imzalı  teşekkür plaketini Müftü Mehmet Güler, Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii İmamı Ömer Sağlam’a verdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş,imzalı teşekkür plaketinde şu mesajlar yer aldı.

“2018 yılı ramazan ayında teravih namazlarını hatim ile kıldırılması hususunda göstermiş olduğun üstün gayret ve özveriden dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.”

Müftü Güler, ayrıca özveri ve hizmetlerinden dolayı Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii İmamı Ömer Sağlam’a Boğazlıyan Müftülüğü adına da teşekkür plaketi verdi.

-“HAYIRSEVERLER UNUTULMADI”-

Öte yandan; Müftü Güler, Merkez Çarşı Camii’ne katkı ve desteklerinden dolayı hayırsever vatandaşlar (Merhum) İlhami Çetin ile Aziz Yoldaş ve Nazmi Arslan, adına hazırlanan teşekkür plaketlerini yakınlarına verdi. Ayrıca tüm Boğazlıyan halkına da katkılarından dolayı teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM