• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
Üreten Belediye! Dev projede temeller yükseliyor.

Üreten Belediye! Dev projede temeller yükseliyor.

Boğazlıyan son yıllarda hızlı büyüme trendini sürdürüyor. Boğazlıyan’ın imajına önemli katkı sağlayan, bölgenin en modern ve yüksek teknolojisine sahip hayvan kesim mezbahanesinin üzeri kapatılarak güneş enerjisi projesinden elektrik üretilecek. Yenilebilir enerji kaynaklarıyla yıllık 1 Milyon 500 Bin lira gelir elde edecek.

                Orta Anadolu’nun en büyük hayvan pazarının üzerinin çelik konstrüksiyon çatı ve güneş enerjisi santrali yapım işi için kurban kesildi.

                Bölgenin en modern ve yüksek teknolojisine sahip hayvan kesim mezbahanesinin fikir babası ve proje lideri olan Boğazlıyan Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nca yayımlanan en başarılı projeler arasında Boğazlıyan Belediyesi Mezbahanesi de yerini almıştı. Bu kapsamda temelleri hızla yükselen ‘Hayvan Pazarı Üstünün Kapatılması ve Güneş Enerjisi Elektrik Santrali’ projesi kapsamında kurban kesimi yapıldı.

“Belediye’den dev proje”

Orta Anadolu’nun en büyük hayvan pazarının üzerinin çelik konstrüksiyon çatı ve güneş enerjisi santrali yapım işinde temeller hızla yükseliyor.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal ve belediye meclis üyeleri Boğazlıyan hayvan pazarında çalışmaları yerinde inceledi.

Boğazlıyan Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Volkan Boztepe, inşaat çalışmaları ile ilgili teknik sunum yaptı.

-“GELECEĞİ GARANTİYE ALIYORUZ”

Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Boğazlıyan’ın geleceğini garantiye alan çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bu projelerin tamamlanması ile birlikte ilçeye kazandırılan hizmetler arasında önemli bir yeri olacak” dedi.

-“HAYVAN KAPASİTESİ DE ARTACAK”-

Orta Anadolu’nun en büyük hayvan pazarının üzerinin çelik konstrüksiyon çatı ve güneş enerjisi santrali yapım işi inşaat çalışmalarının hızla sürdüğünü dile getiren Başkan Erdal, “İnşaat çalışmalarının tamamlanması sonrası hayvan kapasitesinin yüzde 30 oranında artacağını ve tesisin çatısına montajı yapılacak 900 kw elektrik üretim kapasitesine sahip Güneş Enerjisi Santrali’nin tamamlanmasına müteakip tesisin elektrik üretmeye başlaması ile Belediye’nin aylık 120 Bin TL. olmak üzere yılda yaklaşık 1 Milyon 500 Bin TL bir gelire kavuşacak” diye konuştu.

-“DEVLETİMİZİN MİLLİ ENERJİ POLİTİKASINA KATKI SAĞLAYACAK”-

Orta Anadolu’nun en modern kesimhanelerinden birine de sahip olan Boğazlıyan Belediyesi bu yatırımın tamamlanması ile üretici bir Belediye kimliğine de kavuşacağını aktaran Başkan Erdal, “Bu proje ile Boğazlıyan Belediyesi aynı zamanda Devletimizin Milli Enerji Politikalarına da destek olacaktır” dedi.

-“TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN BELEDİYE”-

“Tüketen değil, üreten bir belediye olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Başkan Erdal, “Bu gurur Boğazlıyan’ındır. Tesisimiz Belediyemize ve ilçe halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun. 2014 yılı Boğazlıyan’da önemli hizmetlerin başladığı yıl oldu. İçme suyu, sıcak asfalt yol ve kaldırım çalışmaları, kentsel dönüşüm projesi, İç Anadolu’nun en modern mezbahanesi, kapalı pazar yeri ve modern belediye hizmet araçları ile yapımı devam eden projeler ve daha onlarca proje ile Boğazlıyan halkına hizmetin en güzelini sunmak için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM