• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
ÜRETİM VE İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK

ÜRETİM VE İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK

Vali Polat; Boğazlıyan Fuat Oktay OSB ve Bozok OSB’de ilkbahar mevsimiyle fabrika temelleri atılacak. Fabrikalar üretim ve istihdama katkı sağlayacak. Yozgat konum olarak Türkiye’nin orta noktasında olmasından dolayı yatırımcıya avantaj sağlıyor.

Yozgat’ın ilk Organize Sanayi Bölgesinin Yozgat OSB’de fabrikaların çalıştığını ve 3 bin 500 kişiye istihdam sağlandığını belirten Yozgat Valisi Ziya Polat, “Yozgat’ın ikinci OSB’sinin Fuat Oktay OSB, üçüncüsünün ise Yozgat-Sorgun arası Bozok OSB. Fuat Oktay OSB’de arsa tahsisi yüzde doksanın üzerine çıktı” dedi.

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısı Valisi Ziya Polat başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Vali Ziya Polat, kentte yeni kurulan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Bozok OSB’de arsa tahsislerinin sürdüğünü söyledi.

Gazetecilere konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Polat,  “Kentin ilk OSB’si Yozgat OSB’de fabrikalar çalışıyor ve 3 bin 500 istihdam sağlıyor. Yozgat’ın ikinci OSB’sinin Fuat Oktay OSB’si, üçüncüsünün ise Yozgat-Sorgun arası Bozok OSB. Fuat Oktay OSB’de arsa tahsisi yüzde doksanın üzerine çıktı. Bozok OSB’de de şu ana kadar 29 başvuru aldık, 5 arsa tahsisi yaptık. Biz başvuruları inceliyoruz. Başvuran insanları yerinde ziyaret ediyoruz. Yatırım miktarı, istihdam sayısı ve Yozgat’a katacağı değerlere göre ince eleyip sık dokuyoruz. Dün ve bugün iki iş insanımız geldi. OSB’de incelemelerimizi yaptık” açıklamasında bulundu.

Boğazlıyan Fuat Oktay OSB ile Bozok OSB’de ilkbahar mevsimiyle birlikte fabrika temellerinin atılacağını, fabrikaların üretim ve istihdama katkı sağlayacağını aktaran Polat, “Yozgat konum olarak Türkiye’nin orta noktasında olmasından dolayı yatırımcıya avantaj sağlıyor. Kara yolu ağı olarak kuzeyin güneye, doğunun batıya bağlandığı kavşak noktasında yer alıyor. Fuat Oktay OSB’nin Kayseri’ye yakınlık avantajı var. Tren yolunun geçtiği bir OSB. Bozok OSB’miz de Çorum, Sivas kara yolu kavşağında havaalanına ve hızlı trene çok yakın. 5. yatırım teşvik bölgesinde yer alıyor. Biz kamu olarak Yozgatlılar olarak Yozgat için üretim yapacak, katma değer katacak, tüm iş insanlarımızın emrinde ve hizmetinde olduğumuzu her türlü desteği sağlayacağımızı belirtiyoruz. Hep beraber yatırımcılarımızı, iş insanlarımızı Yozgat’a yatırım yapmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

-“BOĞAZLIYAN OSB’DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”-

Öte yandan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın asırlık projesi olan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesinde çalışmalar ve yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor.

Asi Künefe ile Tarım sektöründe üretim yapan ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan Çelikel Tarım, Fuat Oktay OSB’de kuracağı fabrika için bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor.

Boğazlıyan’da belediye hizmetlerinin yanısıra yerelden kalkınma hamlesi projesi kapsamında örnek çalışma ve projelerde imzası bulunan Başkan Coşar’ın gerek yatırımcılar gerekse Ankara’daki görüşmeleri ile Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmalarda büyük mesafe kat edilmişti.

OSB’lerin bulundukları bölgelerin can damarı olduğunu her fırsatta dile getiren Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Hayata geçtiğinde ilçe ekonomisinin kalbinin atacağı Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi ayrıca Boğazlıyan’a istihdam da sağlayacak. İlçemiz bu OSB ile adeta uçuşa geçecek. Boğazlıyan çok değil yakın zamanda Türkiye’nin dikkat çeken ilçesi olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM