• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
URFA BOĞAZLIYAN’I KONUŞUYOR

URFA BOĞAZLIYAN’I KONUŞUYOR

Bir süre önce Şanlıurfa medyasında gündeme gelen “Milyonluk Yatırım Yozgat’a Kaydı” şeklindeki haberler Boğazlıyan kamuoyunda da yakından takip ediliyor.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yapılması planlanan ve 5 bin kişiye istihdam sağlayacak milyonlarca euro değerindeki fabrikanın Boğazlıyan’a kurulacağı iddiası gündemdeki yerini koruyor.

-“OKTAY’I HEDEF ALDILAR”-

Milyonlarca euro değerindeki yatırımın Yozgat’a kurulacağı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay’ın girişimleriyle Yozgat’a kaydırıldığı iddiası gündemdeki yerini korurken, siyasetçilerin Oktay’ı haksız bir şekilde eleştirip hedef göstermesine ise Boğazlıyan kamuoyundan da tepki gecikmedi.

İddiaların odağındaki firmanın Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yapılması planlanan ve 5 bin kişiye istihdam sağlayacak milyonlarca euro değerindeki fabrikanın Boğazlıyan’a kurulacağı iddiası gündemdeki yerini koruyor.

Bir süre önce Şanlıurfa medyasında gündeme gelen “Milyonluk Yatırım Yozgat’a Kaydı” şeklindeki haberler Boğazlıyan kamuoyunda da yakından takip ediliyor.

Milyonluk yatırımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay’ın girişimleriyle Yozgat’a kaydırıldığı iddiası Şanlıurfa’da tepkileri de beraberinde getirdi.

-“OKTAY’A BÜYÜK HAKSIZLIK”-

Şanlıurfa’da bazı siyasetçilerin yatırımcının Şanlıurfa yerine Yozgat’ı tercih etmesini Oktay’a bağlaması ise büyük haksızlık olarak değerlendirildi.

Boğazlıyan kamuoyu böylesine devasa bir yatırımcının Boğazlıyan’ı Yozgat’ı tercih etmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ancak bu yatırımın Urfa’dan alınmasını Sayın Oktay’a bağlanmasının ise yanlış olduğunu ifade ettiler.

Yatırımcıların özel teşebbüs olduğu konuşulurken, Şanlıurfa’nın da Yozgat’ın da nadide bir il olduğu, bazı siyasetçilerin Oktay’a tepkileri ise haksızlık olarak değerlendirildi.

-“NE OLMUŞTU?”-

Bir süre önce Şanlıurfa medyasında gündeme gelen haberlerden dolayı Şanlıurfa’da siyasetçiler Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay’ı hedef göstererek, fabrikanın Yozgat’a kaydırıldığı iddiasında bulunmuştu.

İddialara göre; toplam 72 Milyon Avro (1 Milyar 309 Milyon 914 Bin TL) yatırım bedeli ile OSB’de kazı çalışmaları başlayan tekstil fabrikasının yan tarafına yanıcı madde özeliği taşıyan bio dizel tesisinin kurulumu için bir firmaya yer tahsisi yapılmasından dolayı tekstil fabrikasının yetkililerinin itirazda bulunduğu, ama itirazları kabul görmediği için olay Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a intikal ettirildiği ve Oktay’ın girişimleri ile dev tekstil fabrikası projesinin, Oktay’ın memleketi Yozgat’a kaydırıldığı iddia edilmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM