• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
UYGUN CERRAHİ, ERKEN SPORA DÖNÜŞ

UYGUN CERRAHİ, ERKEN SPORA DÖNÜŞ

Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi Yozgat Şehir Hastanesi başarılı ameliyatlara bir yenisini daha ekledi.

Yozgat Şehir Hastanesi, başarılı bir ameliyatla Yozgat 1959 Futbol Kulübü oyuncusu Levent Kaya’nın sağlığına kavuşmasını sağladı. Maç sırasında omuz eklem (AC) çıkığı yaşayan futbolcu, hastaneye getirildiğinde Op. Dr. Eyyüp Serdar Yalvaç tarafından muayene edildi ve ameliyat kararı verildi. 1 saat süren ve başarıyla tamamlanan operasyon sonrasında hasta sağlığına kavuştu ve taburcu edildi.

Yozgat 1959 Futbol Kulübünde Oynayan Futbolcu Levent Kaya, Sağlığına kavuştu.

Maç esnasında sakatlanarak Yozgat Şehir Hastanesine getirilen futbolcuya yapılan ilk tetkikler sonrasında omuz eklem (AC) çıkığı olduğu tespit edilerek Op. Dr. Eyyüp Serdar Yalvaç, tarafından ameliyat kararı verildi.

1 saat süren ve başarılı geçen ameliyat sonrası hasta sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

Ameliyat sonrası Op. Dr. Eyyüp Serdar Yalvaç, yaptığı açıklamada; “Genç hastamızda omuz eklem çıkığı tespit ettik ve ameliyat kararı aldık. Yapılan cerrahi yöntemle Yozgat Sporumuzun sevilen oyuncusunu en kısa zamanda yeşil sahalara kavuşturmayı planlamaktayız. Hastamızın şifaya kavuşması bizler için ise en büyük mutluluktur” ifadelerini kullandı.

Yozgat Şehir Hastanesi’nin yaptığı bu başarılı ameliyat, bölge halkı tarafından takdirle karşılandı. Yozgat 1959 Futbol Kulübü de, futbolcularının sağlığına gösterilen özen ve ilgiden dolayı hastane yönetimine teşekkür etti.

Yozgat Şehir Hastanesi, son teknoloji cihazlar ve deneyimli hekim kadrosuyla bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor. Hastanenin yapılan bu başarılı ameliyatla bir kez daha sağlık alanındaki gücünü kanıtladığı ifade ediliyor. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM