• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,33
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
UYUM VE İŞBİRLİĞİ ARTIYOR

UYUM VE İŞBİRLİĞİ ARTIYOR

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat’tan oluşan KOP Bölgesine verilecek olan finansman destekleri için koordinatörlükler arasındaki uyum ve iş birliğini artırıyor.

“KOP Personeli İçin ‘Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı’ Toplantısı”

KOP İdaresi Başkanlığı, bölge illerinin ihtiyaç ve önceliklerine göre farklı sektörlerde finansman desteği sağlayan bünyesindeki koordinatörlük personelleri için kurum içi ‘Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı’ toplantıları düzenliyor. Toplantılar sonucunda farklı sektörlere finansman desteği veren koordinatörlüklerin proje bazlı iletişim kabiliyetleri güçlendirilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat’tan oluşan KOP Bölgesine verilecek olan finansman destekleri için koordinatörlükler arasındaki uyum ve iş birliğini artırıyor.

İdaresinin Selçuklu konferans salonunda düzenlenen ‘Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı’ toplantılarına paydaş kurumlardan gelen projelere finansman desteği sağlayan icracı koordinatörlüklerden; Beşerî ve Sosyal Kalkınma (BSK), Enerji, Sanayi ve Teknoloji (ESTK), Tarım ve Kırsal Kalkınma (TKK) ve Toprak ve Su Yönetimi (TSK) koordinatörlük personeli ile idari hizmetler görevlerini yürüten Yönetim Hizmetleri (YHK) ve projelerin analiz ve raporlamasını gerçekleştiren İzleme ve Değerlendirme Koordinatörlüğü (İDK) personeli katıldı.

“Daha Nitelikli Projeler İçin Birlikte Hareket Etmek Önemli”

KOP İdaresi olarak, bölge illeri arasındaki gelişmişlik farklarını azaltacak, KOP illerinin kendi arasında ve Türkiye genelindeki rekabet gücünü artıracak eşzamanlı ve çok sektörlü kalkınmaya büyük önem verdiklerini ifade eden KOP İdaresi Başkan Vekili Murat Karakoyunlu, desteklenen her bir projenin ekonomik olduğu kadar sosyal çıktılarının da bulunduğunu belirterek; “Daha nitelikli projeler için eşgüdüm içerisinde hareket etmenin bölge ve ülke menfaatine olacağına inanıyorum. Bölgeyi oluşturan illerdeki paydaşlarımızla birlikte sahada sadece tek sektör üzerinden çalışmıyoruz. Desteklediğimiz her bir tarım projesinin etki alanı aslında bölge insanının ekonomisinden refahına, kültüründen turizmine kadar pek çok alanda eşzamanlı etki oluşturuyor. Dolayısıyla konuya sadece tek sektörlü projeler olarak bakmamamız gerektiğinin farkındayız. Buradan hareketle bölge insanımızın gelişmesine, refahına, rahatına ve konforuna hizmet verecek her bir desteğin aslında diğer pek çok alanda bizleri harekete geçirdiği bilinciyle, arkadaşlarımızın uzmanlık alanlarını, bilgi ve tecrübelerini hedef proje üzerinde harmanlayacak iletişimi artırdığımız ölçüde yürüttüğümüz projelerden elde edeceğimiz faydanın çok daha verimli ve sürdürülebilir olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Tarım ve Kırsal Kalkınma Koordinatörü (TKK) Ümit Yorgancılar, koordinatörlüğü uhdesinde geçmişten bugüne yürütülen projeler ve fayda maliyet analizleri hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM