• DOLAR
  9,5749
  %-0,29
 • EURO
  11,1196
  %-0,65
 • ALTIN
  556,35
  %0,54
 • BIST
  1.493
  %0,88
UZAKTAN EĞİTİM BAŞARISI

UZAKTAN EĞİTİM BAŞARISI

Tüm dünyayı ve Ülkemizi ciddi anlamda etkileyen COVID-19 Koronavirüs salgını nedeniyle 13 Mart 2020 tarihinden itibaren tüm üniversitelerde olduğu gibi Yozgat Bozok Üniversitesinde de eğitim ve öğretime ara verildi. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın derslerin uzaktan eğitimle yapılacağına ilişkin kararı doğrultusunda 23 Mart 2020 itibariyle Üniversitede uzaktan eğitime başlandı.

Öğretim elemanları ve öğrencilerle yapılan anketler ve görüşmeler neticesinde ihtiyaçlar belirlenerek; Üniversitede bir hafta gibi kısa bir sürede 30 Mart 2020 itibariyle canlı derslere başlandı.         Üniversitenin öğretim üyelerinden ve Yozgat Bozok Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Can Meşe ve UZEM ekibinin koordineli ve verimli çalışmaları sayesinde uzaktan eğitim sürecinde Üniversite başarılı adımlar attı.

“Yüz Yüze Verilen Derslerin % 98’i Uzaktan Öğretimle Yapıldı”

6-30 Nisan 2020 tarihlerinde çevrimiçi sınavların tüm üniversitede başarılı bir şekilde icra edilmesinden sonra Üniversitenin Senatosu, öğrencilerin ve öğretim elemanlarının da görüşlerine dayanarak yılsonu ve bütünleme sınavlarının da uzaktan ve çevrimiçi olarak yapılmasına karar verdi.

Üniversite birimleri ve öğretim elemanlarının özverili çalışmaları sayesinde Yozgat Bozok Üniversitesi süreci başarılı bir şekilde yürütmeye devam ediyor.

Üniversite, Kovid-19 salgını nedeni ile ara verilen yüz yüze eğitim sonrası öğrencilerine çevrimiçi eğitim ile derslerini bilgisayar ve mobil cihazlarla internete bağlanarak canlı olarak takip etme yada kayıt altına alınan dersleri tekrar etme imkânı sunmaya devam etmektedir. 23 Mart 2020 itibariyle Üniversitede daha önce yüz yüze verilen derslerin % 98’i uzaktan öğretimle yapılmaktadır. Ortalama etkinlik sayısı 15 binin üzerinde olan sanal sınıflarda 30 Mart’tan itibaren toplam 73.463 canlı ders yapılarak senkron eğitime de devam edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM