• DOLAR
  %-0,06
 • EURO
  %0,15
 • ALTIN
  %-0,49
 • BIST
  %1,99
“UZMAN ELLER PROJESİ” BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

“UZMAN ELLER PROJESİ” BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

Kırsal alanda yaşayan ve yaşamayı taahhüt eden; Meslek yüksekokulları dâhil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlarına 100.000 TL.’ye kadar hibe desteği verilecek.

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi kapsamında Tarım ve Ormancılık Bakanlığı “Uzman Eller Projesi”nin başvuru tarihi uzatıldı.

Gençlere iş ve istihdam kapısını aralayacak olan proje kapsamında; hayvancılık, bitkisel üretim, su ürünleri, ormancılık ve gıda ile gıda dışı üretim, işleme, paketleme veya depolama alanlarında üniversite mezunlarına sürdürülebilir yatırım kapsamında 100.000 TL.’ye kadar hibe desteği veriliyor.

Yozgat Valiliği İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda; “Uzman Eller Projesi” başvuru tarihinin uzatıldığı belirtildi.

Kırsal alanda yaşayan ve yaşamayı taahhüt eden; Meslek yüksekokulları dâhil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere;  tüm illerde kırsal alanda uygulayacağı;  tarım,  hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde, eğitimli işgücü ile tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini arttırmak, kırsal alandaki tarımsal üretim yapan işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlara 100.000 TL.’ye kadar hibe desteği verilecek.

Proje başvuruları 15.03.2022 saat 23:59’a kadar uzatıldı. Başvurular; https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifresi ile yapılacak.

Yatırım süresi:

Projelerin 2022 yılı son tamamlanma tarihi 30/11/2022.

Teknik Destek:

Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimi tarafından gerekli teknik destek sağlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM