• DOLAR
  %-0,06
 • EURO
  %0,15
 • ALTIN
  %-0,49
 • BIST
  %1,99
UZMANDAN RUH SAĞLIĞI UYARISI

UZMANDAN RUH SAĞLIĞI UYARISI

Yozgat Şehir Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hekimi Uz. Dr. Damla Berivan BASKIN ERDOĞAN, “Pandemi, ekonomik kriz, savaş, göç gibi küresel sorunların yaşandığı son yıllarda toplumsal iyilik halimiz ve ruh sağlığını bozmuştur. Bu nedenle Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu küresel farkındalık çalışması başlatmıştır. Böylelikle akıl sağlığı ve refahın herkes için küresel bir öncelik haline getirilmesi amaçlanmıştır. Ruh Sağlığı ve refahının daha iyi bir hale gelmesini sağlamak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yozgat Şehir Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hekimi Uz. Dr. Damla Berivan BASKIN ERDOĞAN, Dünya Ruh Sağlığı Günü ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamasında; “Her yıl farklı bir tema ile kutlanan günün 1992 yılından bu güne kutlandığı söyleyen Uz. Dr. BASKIN ERDOĞAN konuşmasında şunları söyledi.

Dünya ruh sağlığı günü 1992 yılından bu yana her yıl 10 Ekim de kutlanmaktadır, bugünün amacı ruh sağlığının önemine dikkat çekmek. Ruhsal hastalıklar ile ilgili farkındalığı ve bilgiyi attırmak. Ruhsal hastalığı olanlara karşı damgalanmaya azaltmak toplum içinde işlevselliğini arttırmaktadır.

Her yıl farklı bir temayla kutlanmaktadır. Bu senenin teması ‘Ruh Sağlığını ve Ruhsal İyilik Halini Küresel Bir Öncelik Haline Getirelim’ olarak belirlenmiştir.

Pandemi, ekonomik kriz, savaş, göç gibi küresel sorunların yaşandığı son yıllarda toplumsal iyilik halimiz ve ruh sağlığını bozmuştur. Bu nedenle Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu küresel farkındalık çalışması başlatmıştır.

Böylelikle akıl sağlığı ve refahın herkes için küresel bir öncelik haline getirilmesi amaçlanmıştır. Ruh Sağlığı ve refahının daha iyi bir hale gelmesini sağlamak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM