• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
UZMANLAR BOZOK’TA YETİŞİYOR

UZMANLAR BOZOK’TA YETİŞİYOR

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi kaliteli ve nitelikli bir eğitimle ülkemize uzman doktorların yetişmesine büyük katkı sağlıyor.

Nöroloji Anabilim Dalı asistanlarından Dr. Emine Meşe Pekdemir, girdiği uzmanlık sınavında başarılı olarak uzman hekim olmaya hak kazandı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversitemiz, Tıp Fakültesi bünyesinde hem lisansa hem de uzmanlık alanına yönelik geleceğin  hekimlerini yetiştiriyor. Hem lisans hem de uzman yetiştirme düzeyinde gerçekten çok büyük bir özveriyle, amatör ruhu hiç  yitirmeden bu çaba ve gayretini sürdürüyor.” dedi.

 1. EMİNE MEŞE PEKDEMİR NÖROLOJİ UZMANI OLDU

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Nöroloji Anabilim Dalı asistanlarından Dr. Emine Meşe Pekdemir, girdiği uzmanlık sınavında başarılı olarak uzman hekim olmaya hak kazandı.

Uzman Hekim olmanın mutluğunu paylaşmak için kutlama pastası kesimine katılan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, uzman Doktor Emine Meşe Pekdemir’i tebrik ederek meslek hayatında başarılar diledi.

Pasta kesimi öncesi kısa bir konuşma yapan Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nermin Tanık, Nöroloji Anabilim Dalı olarak ikinci uzmanı yetiştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, klinikte uzmanlık eğitimi gören asistan sayısının da 4 olduğunu, amaçlarının kaliteli ve nitelikli bir eğitim vermek olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Tanık, başarılı şekilde uzmanlık unvanını alan Dr. Emine Meşe Pekdemir’e bundan sonraki hayatında başarı dileklerinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise yaptığı konuşmada, öğrencinin başarılı bir sınav sonrasında yüksek bir puanla uzman olmasının kendilerini sevindirdiğini aktardı, şunları söyledi:          “Üniversitemiz, Tıp Fakültesi bünyesinde hem lisansa hem de uzmanlık alanına yönelik geleceğin  hekimlerini yetiştiriyor. Öğretim elemanı açısından uzman yetiştirebilecek dallarımızdan birisi Nöroloji. Geçtiğimiz günlerde acil nöroloji ünitesini açmıştık. Bugün de  başka bir sevinci yaşıyoruz.

Başarılı bir şekilde sınavını vererek uzmanlığını alan Dr. Emine Meşe Pekdemir’i tebrik ediyorum. Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültemiz 2007 yılından bu tarafa çok güçlü bir şekilde alt yapısını oluşturdu.

Ondan da  daha önemlisi eğitim-öğretim süreçlerini çok  iyi yöneterek  sürekli kendini güçlendiren bir öğretim elemanı kadrosu ile yoluna devam etmektedir. Bir çok alanda uzmanlık sınavı yapılıyor.

Yozgat Bozok Üniversitesi hem lisans hem de uzman yetiştirme düzeyinde gerçekten çok büyük bir özveriyle, amatör ruhu hiç  yitirmeden bu çaba ve gayretini sürdürüyor. Genç asistanımız da bugün itibariyle uzman oldu. Mecburi hizmetini tamamlayarak sağlık alanında çok önemli katkılar sunacaktır. Bir yönüyle de genç uzmanımız gittiği yerde bizi temsil edecektir. Tekrar hayırlı olmasını diliyor, başarılarının devamını temenni ediyorum. Üniversitemize uzmanlık temelinde sunduğu katkılardan dolayı başta Nermin hocama ve dekanımıza da çok teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM