• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
VAKA SAYISI DÜŞÜYOR

VAKA SAYISI DÜŞÜYOR

1 Haziran itibarıyla normalleşmenin konuşulduğu bu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her kesimin tedbirlere daha titizlilikle uymaları istendi.

1 Haziran itibariyle normalleşme adımları düşünülürken, Sağlık Bakanlığı verilerine göre, ülke genelinde haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerde belirgin düşüş gözlendiği vurgulandı.

İl il corona virüs vaka sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Koronavirüs haftalık vaka sayısı illere göre (15-21 Mayıs) ile dikkat çeken rakamlar belli oldu.

“YOZGAT’TA VAKA SAYISINDA DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR”

Son açıklanan tablo ile çok yüksek risk grubunda bulunan Yozgat’ta vaka sayısı 100 Binde 88,29 olarak açıklandı. Buna göre bir önceki haftaya göre, (123,36) vaka sayısı 35,07 düştü.

Çok Yüksek risk gurubu (kırmızı) kategoride yüz binde 36-100 arası vakası bulunan iller arasında yer alan Yozgat’ta rehavete kapılmadan alınan tedbirlere uyulması istendi.

Sosyal mesafeyi korumanın COVID-19 ve damlacık yoluyla bulaşan diğer enfeksiyonların yayılmasını engellediği, sosyal mesafeye uyulması ile birlikte maskenin tam takılması ve mutlaka her fırsatta ellerin en az 20 saniye yıkanması ve alınan tedbirlere uyulması ile birlikte bu salgın hastalıkla mücadelede en önemli etken olduğu bir kez daha vurgulandı.

Yozgat Valisi Ziya Polat, “Lütfen tedbirlere hassasiyetle uyalım, rehavete kapılmayalım. Birlikte başaracağız, güç tedbirde” uyarısını yeniledi, Yozgat’ta esnaf ziyaretinde bulunup

esnafa bereketli kazançlar dileyerek, esnaf ve vatandaşlardan koronavirüs tedbirlerine daha fazla hassasiyet gösterilmesini istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM