• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
Vali Kemal Yurtnaç, Helallik istedi

Vali Kemal Yurtnaç, Helallik istedi

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kuruluna Başmüfettiş olarak atanan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, orta vadede sorunlarını aşmış, üretken bir Yozgat’ın oluşacağına inandığını, görev süresi içerisinde atanmışı ve seçilmişi ile Yozgat için gayret gösteren herkese teşekkür ederek, helallik istedi.

Vali Yurtnaç, Çarşamba günü görevinden ayrılacağını ifade etti.

1 Haziran 2016 tarihinde yayımlanan kararname ile Yozgat’a atanan Vali Kemal Yurtnaç, 27 Ekim 2018 tarihli Valiler Kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kuruluna Başmüfettiş olarak atandı.

Yozgat Valiliğine ise, halen Çankaya Kaymakamı olarak görev yapan Kadir Çakır, atandı.

-“VALİ YURTNAÇ, ÇARŞAMBA GÜNÜ AYRILIYOR”-

Çarşamba günü görevinden ayrılacağını ifade eden Vali Yurtnaç, kamu hizmetinin sürekli, şahısların ve unvanların geçici olduğunu, önemli olanın takdir edilen süre zarfında, gayret ve heyecanla hizmet etmenin gerektiğini, görev süresi içerisinde de heyecanla hizmet etme gayreti içerisinde hareket etmeye çalıştığını belirtti.

Yozgat’a yeni atanan Vali Kadir Çakır’ın bu bayrağı daha ileri taşıyacağına inandığını belirten Vali Yurtnaç, orta vadede sorunlarını aşmış, üretken bir Yozgat’ın oluşacağına inandığını, görev süresi içerisinde atanmışı ve seçilmişi ile Yozgat için gayret gösteren herkese teşekkür ederek, helallik istedi.

-“KADİR ÇAKIR KİMDİR?”-

Kırşehir’in Mucur İlçesinin Kızıldağ Yeniyapan Köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini puan türünde il birincisi olarak kazandı. Mezun olduktan sonra kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, Konya Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı.

İngiltere’de 8 ay süreyle dil eğitimi için bulundu. İkizdere, İyidere ilçelerinde kaymakam vekilliği, Sarıveliler, Dodurga, Gürpınar, Türkeli ve Eldivan ilçelerinde kaymakamlık görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Yurt içinde ve yurt dışında pek çok mesleki eğitim programına katıldı. 1 Aralık 2016 tarihli kararname ile Çankaya Kaymakamlığına, 27 Ekim 2018 tarihli kararname ile Yozgat Valisi olarak atandı. Vali Çakır evli olup bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM