• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ ÖZKAN; GÖREVE BAŞLADI

VALİ ÖZKAN; GÖREVE BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Yozgat Valiliği’ne atanan Vali Mehmet Ali Özkan, görevine başladı. Daha önce Tunceli Valiliği’nde görev yapmış olan Özkan, Yozgat Valiliği’nde yeni dönemine başladı.

Vali Mehmet Ali Özkan, Yozgat Valiliği’ne atanmasının ardından göreve başladığı ilk gününde duygularını ve izlenimlerini paylaştı. Vali Özkan, törenle karşılandığı valilik binası önünde yaptığı açıklamada, Türkmen diyarı Tunceli’den Türkmen diyarı Yozgat’a gelmenin kendisi için anlamlı bir geçiş olduğunu ifade etti.

Vali Mehmet Ali Özkan’ın göreve başlaması dolayısıyla valilik önünde bir tören düzenlendi. Tören mangası tarafından selamlandıktan sonra valilik girişinde toplanan yetkililer ve valilik personeli tarafından karşılanan Vali Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya teşekkür ederek bu önemli göreve layık görüldüğü için minnettarlığını dile getirdi.

Türkmen diyarı Tunceli’den, Türkmen diyarı Yozgat’a gelmenin anlamını vurgulayan Vali Özkan, “Bugün itibarıyla Yozgat’ta göreve başlamış bulunuyorum. Allah bu görev esnasında bu kadim kente hizmet esnasında bizi yolumuzdan ayırmasın, adaletten şaşırtmasın, şehidimizin, şühedamızın peşinde hak yolda dosdoğru yürümeyi nasip eylesin. Allah utandırmasın, sizlerin emeği ve desteğiyle bu kentte bizlere taş üzerine taş koymayı nasip eylesin. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Vali Mehmet Ali Özkan, açıklamanın ardından makamına geçerek görevine resmen başladı. Göreve başlamasının hemen ardından şehitlerin kabirlerini ziyaret ederek dualarını yaptı ve karanfil bıraktı. Ayrıca, 101 yaşındaki Ayşe Sağdıç’ı ziyaret edip hayır dualarını aldı, 15 Temmuz’da şehit düşen Özel Harekat Polisi Mustafa Aslan’ın ailesini de ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.

Yozgat Valisi olarak göreve başlamasının ardından, ilk günden itibaren hem şehit kabirleri ve şehit ailelerine hem de yaşlı bir vatandaşa ziyarette bulunan Vali Özkan’ın bu adımları, görevine olan ciddiyetini ve duyarlılığını yansıttı. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM