• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ POLAT, BOĞAZLIYAN’DA SORUNLARI DİNLEDİ

VALİ POLAT, BOĞAZLIYAN’DA SORUNLARI DİNLEDİ

Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Boğazlıyan’ı ziyaret eden Yozgat Valisi Ziya Polat, sorunları dinledi, Covid-19 salgınına karşı maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulundu.

Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Boğazlıyan’a gelen Vali Ziya Polat, Kaymakamlık ve Belediye’yi ziyaret etti. Vali Polat, İlçede yürütülen çalışmalar hakkında ilçe Kaymakamı Fatih Okumuş ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar’dan bilgi aldı.

“Vali Ziya Polat, Boğazlıyan’ı ziyaret etti”

İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, başta olmak üzere daire müdürleri, STK temsilcileri ve muhtarlar tarafından karşılanan Vali Polat, Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıya katıldı.

Kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri, köy ve mahalle muhtarlarını tek tek dinleyen Vali Ziya Polat, “Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla; vatandaşlarımızın huzurunu, güvenliğini, mutluluğunu, sağlığını, yaşam kalitesinin iyileştirilmesini, refah seviyesinin yükseltilmesini hedefleyen hızlı, etkin, verimli kamu hizmeti sunma sorumluluğuyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Muhtarlar tarafından dile getirilen ihtiyaç ve taleplerin çözüme kavuşturulması yönünde gerekli çalışmaların yapılacağını ifade eden Vali Ziya Polat, muhtarlara köylerinde ve mahallelerinde Covid-19 salgınına karşı vatandaşları sürekli uyarmaları ve tedbirlere uyulması talimatı verdi.

“Boğazlıyan Belediyesini Ziyaret Etti”

Daha sonra Boğazlıyan Belediyesini ziyaret eden Vali Ziya Polat, burada Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’dan belediye hizmetleri hakkında bilgiler aldı.

Başkan Gökhan Coşar, “Boğazlıyan temasları kapsamında, ilçemize teşrif eden Yozgat Valimiz Sayın Ziya Polat’ın belediyemize ve ilçemize göstermiş olduğu nazik ziyaretinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

“Esnafları Ziyaret Etti”

İlçe ziyareti kapsamında esnafları da gezen Vali Polat, esnaflarla bir süre sohbet ederek, hal ve hatırlarını sordu. Esnaflardan ticari faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Polat, esnaflara bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu.

Esnaf ziyareti sırasında salgının yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirmek için fiziki mesafenin korunması gerektiğine değinen Vali Polat, esnaf ve vatandaşlara maske takma, hijyen ve fiziki mesafe kurallarına uymalarını söyledi. Esnafın gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduğunu kaydeden Vali Polat, “Esnafımıza bereketli ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

“150 Kişiye İstihdam Sağlıyor”

Vali Ziya Polat, ayrıca, Boğazlıyan’da 21 yıldır bakırdan dekoratif ürünler ve gözlük çerçevesi üretimi yaparak başta ABD ve İngiltere olmak üzere bir çok ülkeye ihraç eden ayrıca 150 kişiye istihdam sağlayan Base Metal’de incelemelerde bulundu. Şirket yetkilisi Adnan Karamıstıkoğlu’ndan işletme hakkında bilgiler aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM