• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,06
 • ALTIN
  %-0,17
 • BIST
  %0,47
VALİ POLAT; CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ

VALİ POLAT; CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ

Yozgat Valisi Ziya Polat, gazetecilerle bir araya geldi. Yozgat’ta gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Vali Polat, “Yeni dönemde Yozgat için canla başla özellikle sahada çalışacağız” dedi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, kendisini ziyaret eden Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı O. Hakan Kiracı, yönetimi ve cemiyete mensup ilçe gazete sahipleriyle yaptığı görüşme sırasında Yozgat’ta gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Fatih Tarikci’nin de katıldığı toplantıda; Yeni dönemde Yozgat için canla başla özellikle sahada çalışacağını belirten Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat’ın eğitimine acilen önem vereceğini dile getirerek “Ben biraz da eğitim sevdalısıyım. Yozgat’ta eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğitimde bu sene inşallah tekli eğitime geçeceğiz. Bundan sonra Yozgat’ta eğitim kalitesini var gücümüzle yükselteceğiz” dedi.

ÖNCE YEREL MEDYA SORUNLARI

Yozgat ve ilçelerinde görev yapan  20 gazetecinin katıldığı ziyaret görüşmesi Valilik toplantı salonunda gerçekleşti. Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmede Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulu üyesi  Osman Hakan Kiracı, yerel medyanın acilen çözüm bekleyen sorunlarını özetledikten sonra Vali Ziya Polat’a bir dosya sundu.

Toplantıda Yozgat’ın ilçelerinde yayın yapan gazeteleri temsilen konuşan Sıla  Haber gazetesi sahibi Rasim Doğan da ilçe gazetelerinin sıkıntılarının çözümü konusunda Yozgat Valiliğinin sağlayabileceği katkıları dile getirdi. Yozgat Valisi Ziya Polat, toplantıda söz alan diğer gazetecileri de dinledikten sonra kendisine iletilen rapor ve talepleri inceleyip değerlendireceğini belirterek “Yerel basınımıza mevzuatın elverdiği ölçüde her türlü desteği sağlayacağız” dedi.

‘YOZGAT İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIM’

Ziyaret görüşmesinde Vali Ziya Polat, gazetecilerin Yozgat’a ilişkin sorularını da yanıtlarken gündeme dair bazı önemli açıklamalarda bulundu. Yozgat’ta henüz bir aydır görev yaptığını ve il’i bu sürede tanımanın kolay olmadığını, bir gün makamında  ve bir gün de sahada olduğunu  belirterek “Ben bu memlekete hizmet etme sevdasıyla yola çıktım. Devletimiz burayı emretti. Yozgat’a geldik. Yozgat için canla başla çalışacağım” dedi.

Vali Polat,konuşmasını şöyle sürdürdü :

“Ben Yozgat’ı seveceğimi biliyorum. Yozgatlının da beni seveceğine inanıyorum. Biz iyi niyetle çalıştıktan sonra bizim insanımız bizi sevecektir. Umarım elbirliği ve gönül birliği ile ne yaparımın kaygısı içerisinde olmalıyız. Yozgat’ta ne gibi projeler uygulanmış,devam eden hangi projeler var. Bunları ve yarım kalan yatırımları takip etmemiz lazım. Önümüze bakmamız lazım.”

‘YOZGAT’IN SAĞLIK AÇISINDAN SIKINTISI YOK’

Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Gazeteciler Cemiyetine mensup yerel medya mensuplarıyla buluştuğu ziyaret görüşmesinde kentin  sağlık açısından hiçbir sıkıntısının olmadığını, Şehir ve Tıp fakültesi olmak üzere 2  güzel hastanesinin bulunduğunu ve bu 2 hastane sayesinde pandemi döneminde Yozgat’ta fazla bir sıkıntı yaşanmadığını vurguladı.

‘YOZGAT’TA EĞİTİMİN KALİTESİNİ YÜKSELTECEĞİZ’

Yozgat’ta eğitim sorununu Ağustos ayında masaya yatırıp eğitim kalitesini arttırmak için alternatif çözümler arayacağını bildiren Vali Polat, şunları söyledi :

“Ben biraz da eğitim sevdalısıyım. Kendimi öyle görüyorum. Ben eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğitimde bu sene inşallah tekli eğitime geçeceğiz. Bir okulumuzda küçük birkaç sorunu gözlemledim. Onu hemen halledip eğitim kalitesini yükseltmek için var gücümüzle çalışacağız. Eğitim işi  sadece öğretmenlere verilmiş bir görev değil. Anne, Baba, STK’lar, Kamu kurum ve kuruluşları ile el ele verip  eğitim kalitesini hak ettiği yere hep birlikte getireceğiz. Okullarda fiziki anlamda çok fazla bir sorun yok. Eğitim başlar başlamaz ilk etapta aileleri de bu işin içine çekerek onları da ortak etmemiz lazım. Sadece öğretmene, “al öğrenciyi,yetiştir eğit” demeyeceğiz.    Çocuklarımıza sosyal ve kültürel anlamda da eğitimler verirken ailelerden de destek isteyeceğiz.Anne ve babayı da bu eğitim yuvalarına çekecek projeler hazırlarsak, Veli “çocuklarımız nerde,nasıl,eğitim alıyor ,ne yapıyor demeyecek.Çünkü, işin içinde kendisi de olacak..Biz,hepimiz  gönülden bu işine girmemiz lazım.Gönül birliği ile çocuklarımıza sahip çıkmalıyız”

‘SPOR VADİSİ HARİKA BİR YATIRIM’

Açıklamalarında daha sonra Yozgat’ın kamu yatırımları açısından da şanslı bir vilayet olduğunu ,Spor Vadisi projesinin harika bir yatırım konumunda bulunduğunu, il’in fiziki anlamda sıkıntı yaşamadığını bildiren Vali Ziya Polat, Yozgat’ta son günlerde koronavirüs vakalarının artışıyla ilgili kendisine yöneltilen bir soruya karşılık ise “Koronavirüs salgınına karşı aldığımız tedbirleri sıklaştıracağız ve denetimleri yoğunlaştıracağız. Eğer Korona yükselirse vatandaşlarımızın gevşettiği tedbirlere karşılık cezai işlemleri başlatırız” dedi.

Vali Polat, görüşmenin sonunda da Yozgat’ın yerel medyası ile yakın diyalog içerisinde bulunarak  Yozgat’a hizmet edeceğini sözlerine ekledi. YGC Başkanı Osman Hakan Kiracı ise Vali Polat’a, basına karşı duyarlılığı ve sıcak ilgisi nedeniyle teşekkür etti.

 

ZİYARET GÖRÜŞMESİNE KİMLER  KATILDI ?

 

Yeni Yozgat Valisi Ziya Polat’a hoş geldin ziyaretinde bulunan gazeteciler şunlar :

 

YOZGAT GAZETECİLER CEMİYETİ yönetim kurulu  : Osman Hakan Kiracı – wwwyozgatgazetesi.com yönetmeni,Ömer Ertuğrul – Anadolu Ajansı Yozgat il temsilcisi ,Bekir Çaylak- Yeni ufuk gazetesi imtiyaz sahibi,Ferhat Özer – Yeni Ufuk gazetesi ve yozgatolay.com genel yayın müdürü,Doğan Özmen-Sorgun Postası Gazetesi sahibi,Bahadır Gökgül- İhlas Haber Ajansı Yozgat temsilcisi.

 

Harun Gökçeoğlu-Demirören Haber Ajansı Yozgat temsilcisi, Erhan Özel- T.İnternet Gazeteciler Derneği Yozgat il temsilcisi..

 

Nuh Aydıner-Akdağmadeni Doğan Güneş gazetesi,Muammer Yıldız- Akdağ Haber gazetesi,Fatih Tarıkcı-Boğazlıyan Çağlayan gazetesi,Eyyüp Yıldız-Çekerek’in sesi gazetesi,A.Baki Karataş-Çayıralan Haber gazetesi, Halit Yılmaz –Sorgun gerçek Haber gazetesi,Şahin Özmen –Sorgun Postası gazetesi ,Alpaslan Doğan –Sorgun Selam gazetesi,Rasim Doğan –Sorgun Sıla gazetesi,Mustafa Tek-Sarıkaya Yöre gazetesi,Ferhat Kayhan –Yerköy gazetesi ve Orhan Ekinci-Yerköy Haber gazetesi..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM