• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ POLAT GAZETECİLERİ AĞIRLADI

VALİ POLAT GAZETECİLERİ AĞIRLADI

Yozgat Valisi Ziya Polat, il ve ilçelerde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek devam eden ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gazetemiz Haber Editörü Erol Tarikci’nin katıldığı toplantıda konuşan Vali Polat, korona virüs ile mücadele kapsamında valilik olarak her türlü tedbiri ve denetimi almaya çalıştıklarını, il genelinde Ağustos ve Eylül aylarında vaka sayılarının pik yaptığını ve Ekim ayında ise düşüş yaşandığını belirterek, vatandaşları temkinli olmaları konusunda uyardı. Ayrıca; Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde doluluk oranının yüzde 90’a ulaştığını yatırımcıyı Yozgat’a çekmek için çalıştıklarını, Bozok ve Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgelerinde ise çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, il ve ilçelerde görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında buluştu.

İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Yozgat Valisi Ziya Polat, korona virüs ile mücadele kapsamında valilik olarak her türlü tedbiri ve denetimi almaya çalıştıklarını söyledi.

İl genelinde Ağustos ve Eylül aylarında vaka sayılarının pik yaptığını ve Ekim ayında ise düşüş yaşandığını aktaran Vali Polat, vatandaşları temkinli olmaları konusunda uyardı.

Yozgat’ta devam eden ve yapılması planlanan projelere de değinen Vali Polat, şehre en kısa zamanda Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi’ni (AMATEM) kazandıracaklarını, AMATEM ile koordineli bir yaşam merkezini de kente kazandıracaklarını kaydetti. Vali Polat, “Yeşilay öncülüğünde psikolojik destek merkezini de hayata geçireceklerini dile getirerek, il genelinde eğitim alanında akademik başarıyı artırmaya yönelik çalışmalar yapacağız. Öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif alanda başarılarını artırmak istiyoruz” dedi.

Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde doluluk oranının yüzde 90’a ulaştığını da sözlerine ekleyen Vali Polat, yatırımcıyı Yozgat’a çekmek için çalıştıklarını, Bozok ve Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgelerinde çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Yozgat’ta karayollarını ve köy yollarını sıcak asfalt ile kaplayacaklarını da dile getiren Vali Polat, bütçenin büyük kısmını BSK yollara ayıracaklarını söyledi.

Vali Ziya Polat, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorunlarını cevapladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM