• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ POLAT KARS’A ATANDI

VALİ POLAT KARS’A ATANDI

‘Valiler Kararnamesi’, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye göre 57 ile yeni vali atandı. Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesiyle Yozgat Valisi Ziya Polat, Kars valiliğine atanırken, Polat’ın yerine Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi’yle 57 ile yeni vali atandı. Yozgat Valisi Ziya Polat, Kars valiliğine atanırken, Polat’ın yerine Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, getirildi.

Yaklaşık 3 yıldır Yozgat Valiliği görevini yürüten Vali Ziya Polat, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kars Valisi olarak atanmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Vali Polat, Yozgat ve ilçelerindeki hizmetleriyle vatandaşların takdirini kazanmıştı. Yozgat’tan ayrılacak olması hem üzüntüye neden oldu hem de yeni görevinin Kars’a hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

-“YENİ VALİ; ÖZKAN”-

Kararnamenin ardından Yozgat Valiliğine ise Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, atandı. Ankara Güdül doğumlu olan ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Özkan, Kaymakamlık sınavını kazanarak kamu hizmetine adım attı, çeşitli il ve ilçelerdeki görevlerinin yanı sıra İçişleri Bakanlığı’nın yurtdışı eğitim stajı programı çerçevesinde İngiltere’de de bulundu.

Mehmet Ali Özkan, bir süre Bitlis ili Yolalan Belediye Başkan Vekilliği görevini de üstlendi. 2020 yılında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tunceli Valiliği’ne atanan Özkan, Arzu Özkan ile evli olup iki kız çocuğu babası. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM