• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ POLAT’A DUYGUSAL VEDA

VALİ POLAT’A DUYGUSAL VEDA

“Vali Polat, Duygusal Bir Vedayla Yozgat’tan Ayrıldı”

3 yılı aşkın süredir Yozgat Valisi olarak görev yapan ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Kars Valiliği’ne atanan Vali Ziya Polat, Yozgat’a veda etti. Üç yılı aşkın bir süredir ilde görev yapan ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kars Valiliği’ne atanan Vali Ziya Polat, kamu kurum ve kuruluşlar ile esnaf ve vatandaşlarla vedalaştı.

“Yiğitler Şehri Yozgat’tan Serhat Şehri’miz Kars Valiliği görevini şahsıma tevdi eden

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a  ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya şükranlarımı arz ediyorum” diyen Vali Polat, “Devletimizin emrinde, Milletimizin hizmetindeyiz.

Rabbim utandırmasın” dedi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, 3 yılı aşkın süre boyunca ilde yürüttüğü görevinin ardından Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kars Valiliği’ne atanmasının ardından Yozgat’a veda etti. Vali Polat, kamu kurumları, kuruluşlar, esnaf ve vatandaşlarla düzenlenen duygusal bir veda töreniyle Yozgat’tan ayrıldı.

Veda programında konuşan Vali Polat, “Yiğitler Şehri Yozgat’tan Serhat Şehri’miz Kars Valiliği görevini şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya şükranlarımı arz ediyorum. Devletimizin emrinde, Milletimizin hizmetindeyiz. Rabbim utandırmasın” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Yozgat Valiliği görevini üstlendiği süre boyunca Yozgat’a artı değer katmayı amaçladıklarını belirten Vali Polat, “Bu bölgenin çocuğuyuz, bu bölgenin ihtiyaçlarını, düşüncelerini anlayabilecek insanlarız. Onun için kendimizi çok rahat hissettik. Kendi evimizde gibi hissettik. Kendi insanımıza, ailemize hizmet ediyormuşçasına koşturduk. Gönüllere girmek için çok çaba sarf ettik, insanımızın yanında insanımızla olmak için çalıştık. Gazilerimizle, şehit ailelerimizle her daim beraber olduk, bu can bu bedenden çıkıncaya kadar da beraber olmaya devam edeceğiz” şeklinde duygusal bir konuşma yaptı.

Vali Polat’ın Yozgat’tan ayrılmasının ardından düzenlenen veda programı duygusal anlarla dolu geçti. Katılımcılar, Vali Polat’a teşekkür ederek ayrılık duygularını paylaştılar. Vali Polat, Yozgat’ta geçirdiği süre boyunca ilde iz bırakarak halkın gönlünde taht kurdu.

Vali Polat, yeni görev yeri olan Kars Valiliği’nde bugün göreve başlayacak. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM