• DOLAR
  13,5405
  %0,51
 • EURO
  15,3402
  %0,45
 • ALTIN
  798,36
  %0,61
 • BIST
  1.910,29
  %-5,02
Vali Yurtnaç, Bayramı kutladı

Vali Yurtnaç, Bayramı kutladı

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yozgatlı vatandaşların Kurban bayramını tebrik etti.

Bir bayramı daha birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Vali Yurtnaç, bayramın milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlığa hayır getirmesini temenni etti.

Yurtnaç, birlik, kardeşlik ve dostluk iklimi olan bayramlardan, dinin ve geleneğin cemiyet hayatına olan tesirinin en güçlü şekilde hissedildiğini hatırlatarak, “Bu vesileyle büyüklerimizi ziyaret ederek, toplumdaki dezavantajlı kesimlerin gönüllerini kazanarak, bayramı manasına uygun bir şuurla yaşamalı ve yaşatmalı. Böylelikle bayramın manasını ve ehemmiyetini gelecek nesillere güzel örneklerle anlatmalıyız” dedi.

Zor bir coğrafyada, mesuliyeti büyük bir tarihle yaşadığımıza dikkat çeken Vali Yurtnaç, şehit ve gazilerimiz bulunduğuna vurgu yaptı. Vali Yurtnaç, “Bayramda onları gözetmemiz, şehit yakınlarının ve gazilerimizin de gönüllerini almayı unutmamamız, buruk geçen bayramlarında hissiyatlarını paylaşmamız asli vazifemizdir” şeklinde konuştu.

Yola çıkacak sürücüleri de uyaran Yozgat Valisi Yurtnaç, açıklamasını şunları kaydetti.

“Bayramda yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına riayet etmelerini önemle rica ediyorum. Bizlere derin acılar ve telafisi mümkün olmayan kayıplar yaşatacak kazalara uğramamak için kural ihlalinden kaçınalım. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban bayramınızı bir kez daha tebrik ediyor, başta İslam alemine ve insanlığa rabbimden huzur, saadet ve afiyet diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM