• DOLAR
  8,6482
  %0,24
 • EURO
  10,1591
  %0,41
 • ALTIN
  494,25
  %0,42
 • BIST
  1.399
  %0,94
VALİ’DEN PROJE ÇAĞRISI

VALİ’DEN PROJE ÇAĞRISI

YOZGAT’A FAYDA SAĞLAYACAK SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJELERİN GELİŞTİRİLMESİ GEREKİR

Yozgat Valisi Ziya Polat, ORAN Kalkınma Ajansı tarafından Mali Destek Programı çerçevesinde proje yazmak isteyenler için açılan ‘Proje Döngüsü Yönetimi Eğitim’ kursunu ziyaret etti, ile fayda sağlayacak, sürdürülebilir, projelerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca; Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaları ziyaret edip, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Ziya Polat başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Yozgat’a fayda sağlayacak sürdürülebilir projelerin geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Polat, ORAN Kalkınma Ajansı tarafından Mali Destek Programı çerçevesinde proje yazmak isteyenler için açılan ‘Proje Döngüsü Yönetimi Eğitim’ kursunu ziyaret etti.

Vali Polat, burada yaptığı açıklamada; ilimize fayda sağlayacak, sürdürülebilir, projelerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Özel Kazan ve Erensan buharlı kazan fabrikalarında incelemelerde bulunarak ilgililerden çalışmaları hakkında bilgi alıp çalışmalarında kolaylıklar dilediğinde bulunan Vali Polat, Organize Sanayi Bölgesinde buhar kazanı, sıcak su kazanı, endüstriyel kazan üretimi yapıp genellikle ihracaat yapan ve 170 kişiye istihdam sağlayan Erensan fabrikasında incelemede bulunup, ilgililerden bilgi alıp fabrika çalışanlarına kolaylıklar diledi.

Yozgat OSB’de Yüksek Basınçlı Buhar Kazanı üretimi yapan ve 46 kişiye istihdam sağlayan Özel Kazan fabrikasını da ziyaret ederek ilgililerden bilgi alan Vali Ziya Polat, daha sonra fabrika çalışanları ile öğle yemeğinde bir araya geldi, kolaylıklar dilediğinde bulundu.

“Yaraları Hep Birlikte Saracağız”

Öte yandan; “Yiğitler Şehri Yozgat Milletimizin Emrinde” “Yiğitler Şehri Yozgat’tan Kastamonu”ya sloganı ile  Yozgat İl Özel İdaresi ve Belediyelerden sel felaketinin yaşandığı Karadeniz bölgesine 1 Ekskavatör,  1 Tekerlekli Yükleyici,  1 Vidanjör, 1 JCB, 1 Mini JCB, 1 Bokcat, 5 Kamyon, 1 Tır, 1 Öncü Pickup ve 13 Personel gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM