• DOLAR
  13,4423
  %0,49
 • EURO
  15,2255
  %0,54
 • ALTIN
  795,76
  %0,66
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Vardır Allah’ın Bir Hikmeti!

Vardır Allah’ın Bir Hikmeti!

Üzerinde Ayet Yazılı Kabak Şaşırttı

Boğazlıyan’da gurbetçi ailenin hobi olarak bahçesinde yetiştirdiği bal kabağının üzerindeki Arapça “La İlahe İllahlah” kelimesi görenleri şaşırttı.

Büyük şaşkınlık yaşayarak gözlerine inanamayan Kadir Suna, üzerinde ayet olan kabağı gördüğünde duygulandığını ve şaşırdığını, Allah’ın her an kendilerini görüp gözettiğini ifade ederek, bu harikulade olayı anlatırken duygulandı.

Müftü Mehmet Güler ise, “Allah’ın yarattığı her şey bir mucizedir. Kabağın üzerinde Arapça “La İlahe İllahlah” yazıyor. Sani (sanatkar) ismiyle her şeyi yaratan yüce yaratıcı lafzı celilini de yarattığı her şeye nakşetmeye kadirdir. Önemli olan sanata bakıp sanatkarı görmektir. Alınması gereken ders budur” dedi.

Boğazlıyan’da gurbetçi aile hobi olarak bahçesinde yetiştirdiği bal kabağının üzerindeki Arapça “La İlahe İllahlah” yazılı şekli ile karşılaştı. Büyük şaşkınlık yaşayarak gözlerine inanamayan Kadir Suna, durumu hemen ailesiyle paylaştı.

Üzerinde ayet olan kabağı gördüğünde duygulanan ve şaşıran Kadir Suna, Allah’ın her an kendilerini görüp gözettiğini ifade ederek, bu harikulade olayı anlatırken duygulanarak şunları söyledi.

“Hobi olarak evimin bahçesinde bal kabağı yetiştiriyorum. Söyleyecek kelime bulamıyorum. Bal kabakları olgunlaştığında kontrol için baktım. Bir kabağın üzerinde ayete benzer kelimeler gördüm. Rabbimize hamd olsun, ona iman ediyoruz. Çünkü çevremizdeki her şey bize O’nu anlatıyor. Önemli olan bunlardan ibret almaktır. Bu apaçık bir mucizedir. İnsanlar ibret alsın, Allah’ın varlığına inansınlar. Allah’ın büyüklüğünün göstergesi varlığının alametinin en güzel işareti gerçekten çok anlamlı.”

Bunu bir mucize olarak nitelendiren ve üzerinde “La İlahe İllahlah”  yazılı bal kabağını saklayarak korumaya alacağını belirten Suna, “İnşallah uzun yıllar dayanır.  Komşularım, Mahalle camii imamı ve cemaati üzerinde ayet yazılı bal kabağını görmek için eve akın ettiler. Onlar da şaşırdılar. Cenab-ı Allah’ın vermiş olduğu bir nimetin üzerinde ayet yazısı gerçekten insanların ibret alması gereken bir durum” diye konuştu.

-“ALLAH’IN YARATTIĞI HER ŞEY MUCİZEDİR”-

Fotoğrafları inceleyen Boğazlıyan Müftüsü Mehmet Güler ise, bu tür olayların daha önce de yaşandığını ifade ederek, “Allah’ın yarattığı her şey bir mucizedir. Kabağın üzerinde Arapça “La İlahe İllahlah” yazıyor. Sani (sanatkar) ismiyle her şeyi yaratan yüce yaratıcı lafzı celilini de yarattığı her şeye nakşetmeye kadirdir. Önemli olan sanata bakıp sanatkarı görmektir. Alınması gereken ders budur. Allah’ın sanatını görmek isteyenler de bu gibi mucizeleri görerek fark edeceklerdir. Onu yoktan var eden Allah. Biz Allah’ın yüce kudretini kabul etmek durumundayız. Bu, bizi biraz daha duygulandırıyor, güç veriyor. İmanımızı güçlendiriyor. Sadece burada değil başka yerlerde de buna benzer olaylar görülüyor. Allah her şeye kadirdir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM