• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,57
 • ALTIN
  %0,61
 • BIST
  %-0,15
Vatan sizlere minnettar!

Vatan sizlere minnettar!

Boğazlıyan Kaymakamlığı’nca düzenlenen iftar yemeği, Şehit aileleri ve Gazileri bir araya getirdi.

Boğazlıyan Kaymakamlığı Şehit Aileleri ve Gazilere Vefa Bürosu tarafından ilçedeki Şehit yakınları ve Gaziler için iftar yemeği programı düzenlendi.

Boğazlıyan şeker fabrikası sosyal tesislerinde düzenlenen programa, Şehit aileleri, Gaziler ve aileleri ile İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ramazanoğlu, Emniyet Müdürü Hasan Şahin, Boğazlıyan Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ergün Yalçın, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Müftü Mehmet Güler ve Vakıf Müdürü Turan Kaya, katıldı.

Kaymakam Davut Sinanoğlu ve eşi Nurten Sinanoğlu, iftar boyunca misafirler ile yakından ilgilendi. Kaymakam Sinanoğlu, şehit aileleri ve gazilerin bulunduğu masaları tek ziyaret ederek, ailelerle bir süre sohbet etti, talep ve sıkıntılarını dinledi.

İlçe Müftüsü Mehmet Güler, tarafından okunan duaların ardından akşam ezanı ile oruçlar açıldı.

Kaymakam Davut Sinanoğlu, programda yaptığı konuşmada, “Sizleri başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif’in tam böyle rahmet sofralarından bir tanesinde ve Şehitlerimizin maneviyatları ve sizlerin varlığıyla rahmetin ziyadeleştiği bu Ramazan akşamında saygıyla selamlıyor, Ramazan ayının milletimize, tüm İslam âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini ve nasıl ki bizleri Ramazan ayına ulaştırdıysa Ramazan Bayramına da ulaştırmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, siz yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyor, Gazilerimize sıhhat ve afiyet temenni ediyorum” dedi.

Kaymakam Sinanoğlu, şunları söyledi.

“Şehitlik ve gazilik bizim inancımızda ve kültürümüzde çok önemli kavramlar. Bir insanın kendi canını millet, ezan, bayrak, vatan gibi ulvi değerler için feda etmeyi göze alması, bu uğurda mücadele etmesi, yaralanması ve ölmesi karşısında ancak saygı duyulabilir.

Burada iftar soframızı paylaştığımız tüm şehit yakınlarımız ve gazilerimiz kendileri için yapılan hizmetleri yakından biliyorlar. Son yıllarda ve şu anda devletimiz bu konudaki hassasiyetini hiçbir zaman kaybetmemiştir ve kaybetmeyecektir. Bunlar bizim için bir iane değildir, bir lütuf da değildir. Bunlar sadece bizim gecikmeli de olsa yerine getirdiğimiz görevlerimizdir. Ve bu görevlerimizi yerine getirmekle kalmayıp daha iyi şekilde hizmet sunmanın gayreti içinde olacağımızı da ifade etmek isterim.

Şehit yakınlığı ve gazilik ûnvanları en büyük şereflerdendir, en büyük iftihar vesilesidir. Devletimiz bununla kalmıyor, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize milletimizin vefasını göstermek için kendilerine her alanda çok önemli imkânlar sağlamaktadır. Şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetlerinin ve gazilerimizin eğitimden istihdama, sağlıktan iaşelerine kadar hiçbir konuda mağdur olmamaları için gereken her türlü tedbir alınmaktadır.

Şüphesiz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin fedakârlıklarının karşılığı olamaz ve haklarının ödenmesi de mümkün değildir. Tüm bu yapılanların karşılığı olamasa da kadirşinas ve vefakâr aziz Türk Milleti ve Devleti Şehitlerimize, Gazilerimize ve onların emanetlerine gözü gibi bakmaya devam edecek ve başı üstünde taşıyacaktır. Zira onlar aziz ve yüce değerlerimiz uğruna fedakârlık yapmış, canlarını feda etmişlerdir.

Memnuniyetle müşahade ediyorum ki şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz bu sıfatın yüklediği çok önemli bir sorumluluk bilincinde olarak bu sıfatın vakarına yakışır bir şeklide ve ülkenin ulvi değerlerinin sembollerini temsil ettiklerinin farkında olarak hareket etmektedirler.  Bizim inancımızda şehitlik ve gazilik iki güzelden biri olarak kabul edilir. Bugün burada iki güzelden birine mazhar olanların yakınları ile diğerine mazhar olanların bizzat kendileriyle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, Ramazan ayını, bu mübarek günlerin manevi önemine uygun bir şekilde değerlendirmemiz temennisiyle şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, sizlere sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olunuz.”

Kaymakam Sinanoğlu, ayrıca bizleri bu güzel bereketli Ramazan akşamında buluşturan SYDV Vefa Bürosuna ve bilhassa şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin dertleriyle dertlenen, sorunlarını, ihtiyaç ve taleplerini bizlere ileten Vakıf çalışanlarına da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

-“BAŞSAVCI DİLSİZ; KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK”-

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, ise “Şehit Aileleri ve Gazilerimize kapılarımız her zaman açıktır” dedi.

Başsavcı Dilsiz, “Anadolu topraklarının vatan kılınmasında, milletimizin ve ülkemizin varlığını devam ettirmesinde, Vatan ve Bayrak uğruna yüreğini ve cesaretini ortaya koyan, gözünü budaktan sakınmayan kahraman Şehitlerimiz ve Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

İftar programına katılan şehit aileleri ve gaziler zaman zaman duygulu anların yaşarken, programda birbirleriyle sohbet etme imkanı da bularak, bu programın hazırlanmasında emeği geçen İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM