• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,33
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
VERGİ DAİRESİNDE POS CİHAZI DÖNEMİ

VERGİ DAİRESİNDE POS CİHAZI DÖNEMİ

Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde mükelleflerin ödemelerini hızlı ve kolay yerine getirebilmesi için alternatif ödeme kanalları kapsamında POS cihazları ile tahsilata başladı. Artık Banka ve kredi kartı ile ödeme yapılabilecek.

Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü Mesut Asal, “Gelir İdaresi Başkanlığı, vergi ve diğer kamu gelirlerinin tam ve zamanında tahsil edilmesini sağlamak üzere, ödeme seçeneklerini geliştirmekte, mükellefleri vergisel yükümlülükleri konusunda etkin bir biçimde bilgilendirerek Ülkemiz mali yönetiminde önemli bir fonksiyonu yerine getirmektedir” dedi.

Mükelleflere etkin, verimli ve daha iyi hizmet verilebilmesi amacıyla 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 41’inci maddesine istinaden vergi, resim, harç, idari para cezaları ve Başkanlık tarafından belirlenecek diğer amme alacaklarının vergi dairelerince fiziksel Pos cihazı üzerinden Kredi Kartı/ Banka kartı kullanılmak suretiyle tahsil edilmesine yönelik çalışmaların sonuçlandığını belirten Asal, açıklamasında; “Bu kapsamda Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürlüğü olarak 21/11/2022 itibariyle FPOS (Fiziksel Pos Cihazı) ile tahsilat işlemlerine başlanmıştır.   Uygulamanın başlangıcında FPOS aracılığıyla sadece T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’ye ait banka kartları ve kredi kardan ile tahsilat yapılabilmektedir. Diğer Bankaların kartları kullanılarak tahsilat yapılabilmesi için bankalarla protokol ve entegrasyon çalışmaları devam etmektedir. Sisteme yeni bir banka dahil olması halinde Gelir İdaresi Başkanlığınca duyurusu yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM