• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
VERGİ GELECEĞİMİZDİR

VERGİ GELECEĞİMİZDİR

Ülkemizde geleneksel hale gelen ve her yıl kutlanan Vergi Haftası ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü V. Mesut Asal, kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları ve esnafları ziyaret etti. Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ı da makamında ziyaret ederek, devlete olan katkılarından dolayı teşekkür etti.

Ülkemizde geleneksel hale gelen ve her yıl kutlanan Vergi Haftası ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla 1990 yılından buyana her yıl çeşitli etkinliklerle vergi haftası kutlanırken, Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürlüğü de kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları ve esnafları ziyaretler gerçekleştiriyor.

Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü V. Mesut Asal, beraberinde vergi dairesi personelleri ile birlikte Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kazandırılması ve kayıt dışının kayıt altına alınması amacıyla her yıl kutlanan vergi haftası etkinlikleri kapsamında ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade eden Vergi Dairesi Müdür V. Mesut Asal, “Vergiler, devlet giderlerinin karşılanması amacıyla Anayasa ve kanunlar çerçevesinde toplanmakta olup, Devletimiz tarafından yapılan bütün harcamaların en önemli finansman kaynağıdır” dedi.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, Vergi Dairesi personellerinin haftalarını kutladığı konuşmasında; verginin önemine dikkat çekti.

Ülkenin kalkınması noktasında verginin öneminin büyük olduğuna işaret eden Coşar, “Vergi bilincinin toplumun tüm kesimine yayılması önemli. Bu konuda tüm vatandaşlarımızın da desteği önemlidir. Toplanan vergilerin karşılığında can ve mal güvenliği, adalet, eğitim, sağlık gibi Devlet hizmetlerinin bütün vatandaşların her an ihtiyaç duydukları su ve ekmek gibi hayati öneme sahip ve devlet olmanın zorunlu kıldığı hizmetlerdir.

Kamu hizmetinin en önemli kaynağı, devletin en büyük gücü vergidir. Vergi, devletimizin en büyük gelir kaynaklarından birisi olup, kalkınmanın temelini oluşturmaktadır. Herkes, mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür. Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir. Ödemiş olduğumuz vergiler sonuçta hizmet olarak bize geri dönmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; Vergi Dairesi çalışanlarının Vergi Haftasını en içten dileklerimle kutluyorum” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM